Duda o publikacji "Newsweeka": To potwarz i oszustwo

Prezydent Andrzej Duda ocenił w środę, że publikacja tygodnika "Newsweek" o rzekomych nieprawidłowościach w rozliczeniach jego wyjazdów poselskich w latach 2012-14 to "potwarz" i "kolejne oszustwo". Zapewnił, że w Poznaniu prowadził działalność poselską.

(Newsweek)
W poniedziałek "Newsweek" napisał, że Duda jeszcze jako poseł podróżował na koszt Sejmu do Poznania i - według tygodnika - chociaż oficjalnie wykonywał tam obowiązki poselskie, to w rzeczywistości prowadził wykłady na prywatnej uczelni.

"To jest potwarz, kolejna, i kolejne oszustwo" powiedział w środę Duda w rozmowie z TVP.

"Ja się zajmowałem w Poznaniu działalnością poselską. Nie prowadziłem tam zajęć dydaktycznych, nie miałem tam zajęć ze studentami" zapewnił prezydent.

Zwrócił uwagę, że w mediach wystąpili już ludzie, z którymi jako poseł wówczas się spotykał. Prezydent powiedział m.in., że w stolicy Wielkopolski rozmawiał z prawnikiem o zmianach w polskim prawie karnym.

Dopytywany czy to, co napisał tygodnik, nie jest zgodne z prawdą, prezydent potwierdził. "Jestem w tym przypadku oczerniany, no ale cóż, mamy kampanię wyborczą i niektórzy na siłę usiłują mnie w tę kampanię wciągnąć w sensie negatywnym" ocenił Duda.

Tygodnik "Newsweek" napisał, że Duda przez kilka lat łączył mandat poselski ze stanowiskiem wykładowcy. Przyszły prezydent latał do Poznania i tam nocował, gdy miał zajęcia ze studentami w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Nowym Tomyślu, 60 km na zachód od stolicy Wielkopolski. Za przeloty oraz hotele płacił Sejm; w latach 2012-2014 w sumie 11 tys. zł - podał tygodnik.

Prezydent, odpowiadając na pytanie o publikację "Newsweeka", przypomniał m.in. incydent z kampanii wyborczej z udziałem redaktora naczelnego tygodnika Tomasza Lisa. "Redaktor naczelny oczerniał swego czasu w telewizji moją córkę. Wszystko okazało się fałszem, pomówieniem" powiedział Duda.

Chodzi program "Tomasz Lis. Na żywo" z maja 2015 r., w którym należący do komitetu poparcia prezydenta Bronisława Komorowskiego aktor Tomasz Karolak mówił, że córka Dudy, Kinga, wpisała na jednym z portali społecznościowych, że tata powiedział, że jak zostanie prezydentem to odda Oskara, którego dostał film "Ida". Wtedy prowadzący program Tomasz Lis sięgnął po notatkę z tym wpisem.

Po programie Karolak oświadczył, że nie wiedział, iż cytat, którego użył, nie pochodził od córki Dudy. Zaznaczył, że przeprasza, bo "uległ manipulacji". Przeprosił również Tomasz Lis. (PAP)

ral/ as/ woj/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Anetek

Ostatnio Karolak przez swój udział w kampaniach wyborczych raczej zyskał sobie miano dwulicowej osoby u wielu osób. Dla tych co go tak opluwają lepiej stosować się do prostszej zasady http://www.open-youweb.com/falszywe-osoby-jak-je-rozpoznac-i-sie-ich-pozbyc/ jako aktora także go nie lubię, moim zdaniem także nie ma on talentu.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 1 ~edek

A co on się tak rzuca?Czy przystoi prezydentowi wdawać się w pyskówki i przeciwstawiać słowo przeciw słowu?Niech się poczeka na ustalenia prokuratury,przecież racja jest po jego stronie.Chyba że.... jest prezydentem państwa wktórym prokuratura sądy i media są w zmowie ze PRL-owskimi służbami,to wówczas rzeczywiście, nie pozostaje mu nic innego jak się miotać,ciskać i krzyczeć,ze niewinny!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 ~real1

Panie Duda, kiedy Pan spełnisz swoje wyborcze obietnice?
Tylko się Pan nie tłumacz, że chciałeś,ale wstretna PO nie dała!!!

! Odpowiedz
1 3 ~imc

Głosowałeś na niego? Jak nie to rozlicz najpierw poprzedniego mości PBK

! Odpowiedz
2 3 ~analityk

Pan Prezydent Duda latał za Państwowe pieniądze do Poznania na wykłady. Co do tego nie ma wątpliwości. Skoro Prezydent uważa, że to jest nieprawda to powinien podać gazetę do Sądu.

! Odpowiedz
2 6 ~1-aWŁADZA

Media w PO lsce czyli 1-a władza PO-winne być ZWERYFIKOWANE !......Oglądając je wydaje się człowiekowi jak by żył w innej nieznanej rzeczywistości..TO ANTY POLSKIE BANDY A NIE DZIENNIKARZE...

! Odpowiedz
1 7 ~po

A ja proponuję rozliczyć wszystkie afery tego 25 lecia i rozpocząć o 1989 roku .

! Odpowiedz
4 7 ~Patriota

TYM ---to zlodzieje i mordercy moga Dudzie natrukac -Polacy wiedza cala prawde. tylko sie coraz bardziej martwja by mu nie podstawili samolotu TU-154 M nr 102.. Co te chamy zlodzieje wyprawiaja to ludzkie poiecie przechodzi..--smiechu warte i srac sie chce..Ta sama droga ida do zwyciesywa jak Komorowski . ALE NIEDLUGO SKONCZY SIE TEN HORROR.. TYLKO PIS..tylko PIS --,,moze zmienic oblicze tej ziemi..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil