REKLAMA

Czesi nie chcą składowiska paliwa jądrowego

2016-04-23 18:44
publikacja
2016-04-23 18:44

Czesi nie chcą składowiska materiałów radioaktywnych. W siedmiu miastach odbyły się protesty przeciwko tej inwestycji.

Czesi nie chcą składowiska paliwa jądrowego / FORUM

Wprawdzie do budowy składowiska jest jeszcze daleko, jednak już teraz mieszkańcy wytypowanych gmin sprzeciwiają się tej inwestycji. Ponieważ żaden z samorządów nie zgadza się na umieszczenie na swoim terenie składowiska, mieszkańcy zorganizowali protesty. W czasie ich trwania odbywały się nie tylko pochody i demonstracje, ale także koncerty, zawody sportowe i happeningi.

Mieszkańcom przeszkadza nie tylko fakt, że mieliby mieszkać w pobliżu składowiska niebezpiecznych odpadów, ale także to, że budowa takiego obiektu zniszczy lokalną przyrodę.

Podziemne magazyny mają powstać do 2065 roku, jednak do 2025 roku trzeba wybrać ostateczną lokalizację. Aby tego dokonać Zarząd Składowisk Odpadów Radioaktywnych musi przeprowadzić szereg ekspertyz geologicznych w siedmiu gminach, które zostały wytypowane jako potencjalne lokalizacje składowisk. Urzędnicy starają się też przekonać mieszkańców, że taka inwestycja da pracę nawet trzystu mieszkańcom gminy, na terenie której powstanie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Tomasz Dawid Jędruchów/Praga/mcm/moc

Źródło:IAR
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~jaxxa
Będą mieć dodatkowo wodę radiową.Kolejną korzyść.
~bhnhh
zróbcie to składowisko w Wałbrzychu, tam na dnie kilku kopalni juz tak zrobiono,a potem zasypano je tłuczniem
~kkk11

''Antczak: Polski rynek pracy potrzebuje minimum 4,3 mln imigrantów" wtedy można by obniżyć pensje do 800 zł a może by tak dać zarobić tak by powrucili uchodźcy z polski którzy wyjechali za czasu dobrobytu za AWS i PO a to właśnie ok 5 mi młodych wykształconych ale tego to sie obawiają bo wrócili

''Antczak: Polski rynek pracy potrzebuje minimum 4,3 mln imigrantów" wtedy można by obniżyć pensje do 800 zł a może by tak dać zarobić tak by powrucili uchodźcy z polski którzy wyjechali za czasu dobrobytu za AWS i PO a to właśnie ok 5 mi młodych wykształconych ale tego to sie obawiają bo wrócili by tacy którzy wiedza jak wygląda praca w uni i domagali by sie tego samego
~Dżejms
A elektrownie to mają? Prąd chcą odpadów nie chcą? Dziwolągi.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki