Bon turystyczny można odebrać przez bank

Wojciech Boczoń2020-08-04 14:13analityk Bankier.pl
publikacja
2020-08-04 14:13
fot. Undrey / Shutterstock

Od 1 sierpnia osoby uprawnione do otrzymania bonów turystycznych mogą je aktywować na portalu PUE ZUS. Do zalogowania się na platformie potrzebny będzie profil zaufany. Z pomocą przychodzą banki, które oferują możliwość aktywowania PZ w bankowości internetowej.

Z bonu turystycznego mogą skorzystać rodzice i dzieci do 18 roku życia, którzy pobierają świadczenie „Rodzina 500 plus”. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością rodzice otrzymają 1000 zł. Od 1 sierpnia bon można aktywować na platformie PUE ZUS.

Sama aktywacja bonu jest bardzo prosta. - Po wejściu na PUE rodzice uzupełniają dane kontaktowe. Następnie aktywują bon i otrzymają kod, za pomocą którego będą mogli płacić  pomiotom turystycznym. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em – mówi prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Aby dostać się do PUE ZUS potrzebny jest jednak profil zaufany. Usługę tę można aktywować w systemach bankowości elektronicznej następujących banków: T-Mobile Usługi Bankowe, PKO Bank, inteligo, Santander Bank Polska, Bank Pekao, mBank, ING, Millennium Bank, Alior Bank i wybranych bankach spółdzielczych. Aby tego dokonać, wystarczy zalogować się do bankowości internetowej, przejść do zakładki e-Urząd i postępować zgodnie z instrukcjami. Korzystanie z profilu zaufanego jest bezpłatne.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Prześwietla i recenzuje najnowsze produkty i usługi finansowe, zajmuje się zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem finansów osobistych. Ma konto w każdym banku, więc systemy bankowości internetowej i mobilnej nie mają dla niego tajemnic. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący PRNews.pl - największego w kraju serwisu dla branży bankowej. Laureat nagrody dziennikarskiej im. Mariana Krzaka, Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich.

Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (4)

dodaj komentarz
grab
A dlaczego my emeryci i renciści nie dostajemy bonu turystycznego? Czy na tym polega Prawo i Sprawiedliwość?
jes
Już po wyborach dziubku. Zapłacicie sobie trzynastą i czternastą emeryturą :)
meryt
grab "A dlaczego my emeryci i renciści nie dostajemy bonu turystycznego? Czy na tym polega Prawo i Sprawiedliwość?"

Wybór 13 przeznaczyć na wycieczkę czy lekarstwa.
wektorwg odpowiada meryt

Notyfikacja programu przez KE daje także możliwość dopłaty do strat produkcyjnych w kopalni Makoszowy, ale tylko do końca 2016 r. Po tym terminie kopalnia powinna zakończyć produkcję lub do czasu wygaszenia wydobywać węgiel kamienny na warunkach rynkowych. Warto zwrócić uwagę, że w tym roku do każdej tony węgla

Notyfikacja programu przez KE daje także możliwość dopłaty do strat produkcyjnych w kopalni Makoszowy, ale tylko do końca 2016 r. Po tym terminie kopalnia powinna zakończyć produkcję lub do czasu wygaszenia wydobywać węgiel kamienny na warunkach rynkowych. Warto zwrócić uwagę, że w tym roku do każdej tony węgla wydobytej w KWK Makoszowy trzeba było dopłacić 272 zł. Do końca roku suma strat z tego tytułu wyniesie 142 mln zł.

Powiązane: Bon turystyczny – 500 zł na wakacje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki