REKLAMA

Bon turystyczny można odebrać przez bank

Wojciech Boczoń2020-08-04 14:13analityk Bankier.pl
publikacja
2020-08-04 14:13
fot. Undrey / Shutterstock

Od 1 sierpnia osoby uprawnione do otrzymania bonów turystycznych mogą je aktywować na portalu PUE ZUS. Do zalogowania się na platformie potrzebny będzie profil zaufany. Z pomocą przychodzą banki, które oferują możliwość aktywowania PZ w bankowości internetowej.

Z bonu turystycznego mogą skorzystać rodzice i dzieci do 18 roku życia, którzy pobierają świadczenie „Rodzina 500 plus”. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością rodzice otrzymają 1000 zł. Od 1 sierpnia bon można aktywować na platformie PUE ZUS.

Sama aktywacja bonu jest bardzo prosta. - Po wejściu na PUE rodzice uzupełniają dane kontaktowe. Następnie aktywują bon i otrzymają kod, za pomocą którego będą mogli płacić  pomiotom turystycznym. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em – mówi prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Aby dostać się do PUE ZUS potrzebny jest jednak profil zaufany. Usługę tę można aktywować w systemach bankowości elektronicznej następujących banków: T-Mobile Usługi Bankowe, PKO Bank, inteligo, Santander Bank Polska, Bank Pekao, mBank, ING, Millennium Bank, Alior Bank i wybranych bankach spółdzielczych. Aby tego dokonać, wystarczy zalogować się do bankowości internetowej, przejść do zakładki e-Urząd i postępować zgodnie z instrukcjami. Korzystanie z profilu zaufanego jest bezpłatne.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Prześwietla i recenzuje najnowsze produkty i usługi finansowe, zajmuje się zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem finansów osobistych. Ma konto w każdym banku, więc systemy bankowości internetowej i mobilnej nie mają dla niego tajemnic. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący PRNews.pl - największego w kraju serwisu dla branży bankowej. Laureat nagrody dziennikarskiej im. Mariana Krzaka, Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
grab
A dlaczego my emeryci i renciści nie dostajemy bonu turystycznego? Czy na tym polega Prawo i Sprawiedliwość?
jes
Już po wyborach dziubku. Zapłacicie sobie trzynastą i czternastą emeryturą :)
meryt
grab "A dlaczego my emeryci i renciści nie dostajemy bonu turystycznego? Czy na tym polega Prawo i Sprawiedliwość?"

Wybór 13 przeznaczyć na wycieczkę czy lekarstwa.
wektorwg odpowiada meryt

Notyfikacja programu przez KE daje także możliwość dopłaty do strat produkcyjnych w kopalni Makoszowy, ale tylko do końca 2016 r. Po tym terminie kopalnia powinna zakończyć produkcję lub do czasu wygaszenia wydobywać węgiel kamienny na warunkach rynkowych. Warto zwrócić uwagę, że w tym roku do każdej tony węgla

Notyfikacja programu przez KE daje także możliwość dopłaty do strat produkcyjnych w kopalni Makoszowy, ale tylko do końca 2016 r. Po tym terminie kopalnia powinna zakończyć produkcję lub do czasu wygaszenia wydobywać węgiel kamienny na warunkach rynkowych. Warto zwrócić uwagę, że w tym roku do każdej tony węgla wydobytej w KWK Makoszowy trzeba było dopłacić 272 zł. Do końca roku suma strat z tego tytułu wyniesie 142 mln zł.

Powiązane: Bon turystyczny – 500 zł na wakacje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki