REKLAMA

Znaleziono nowe akta funkcjonariuszy WSI

2016-02-04 01:21
publikacja
2016-02-04 01:21
Znaleziono nowe akta funkcjonariuszy WSI
Znaleziono nowe akta funkcjonariuszy WSI
/ thetaXstock

Prokuratorzy IPN sprawdzą, czy Wojskowe Służby Informacyjne ukrywały akta funkcjonariuszy w Centralnym Archiwum Wojskowym. Dyrektor pionu archiwalnego IPN Rafał Leśkiewicz mówi, że jest uzasadnione podejrzenie ukrywania dokumentów podlegających ustawowemu przekazaniu do Instytutu Pamięci Narodowej.

"Nie mieliśmy informacji o tym, że dodatkowe materiały, dotyczące m. in. gen. Marka Dukaczewskiego znajdują się w CAW" - mówi Leśkiewicz. Dopiero audyt przeprowadzony przez nowego dyrektora Sławomira Cenckiewicza ujawnił ukryte akta dotyczące tych funkcjonariuszy Zarządu II Sztabu Generalnego. Dyrektor pionu archiwalnego IPN wyjaśnia, że dlatego zdecydował się skierować zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 54 ustawy o IPN mówiącego o ukrywaniu dokumentów - pisze "Nasz Dziennik".

IPN podkreśla w komunikacie, że w 2001 roku ówczesne wojskowe Służby Informacyjne przekazały do zasobu archiwalnego IPN akta personalne żołnierzy wywiadu wojskowego PRL, zapewniając, iż ten zbiór jest kompletny.

"Nasz Dziennik"/IAR/dw/jj

Źródło:IAR
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~ArtQ
Będzie zabawnie jak znajdą coś o Bronku
~rrrrrrrr odpowiada ~hira
a ilu bronków znasz?

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki