REKLAMA

Złoty nie przestaje słabnąć

2016-11-11 09:55
publikacja
2016-11-11 09:55
Złoty nie przestaje słabnąć
Złoty nie przestaje słabnąć
fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

Choć piątek jest dla Polaków dniem wolnym od pracy, kiedy to świętujemy Święto Niepodległości, to rynki na świecie nie śpią, a te przynoszą dalsze osłabienie złotego.

Złoty przekroczył na najważniejszych parach krytyczne punkty i nie przestaje słabnąć.

Kurs USD/PLN, który wczoraj przekroczył 4,00 zł, dalej idzie w górę i przed godziną 10.00 za jednego dolara trzeba było zapłacić już 4,05 zł.

fot. / / Bankier.pl

Za euro płacono już ponad 4,40 zł, co ostatni raz miało miejsce w lipcu bieżącego roku.

fot. / / Bankier.pl

Nie mamy też niestety dobrych wiadomości dla frankowców, kurs CHF/PLN przekroczył bowiem barierę 4,10 i chwilę po godzinie 10.00 wynosił 4,1131. Podobnie jak w przypadku euro, jest to najwyższy poziom od lipca. Warto odnotować, że od 1 listopada frank szwajcarski umocnił się o prawie 12 groszy.

fot. / / Bankier.pl

Funt brytyjski z kolei kosztował już ponad 5,12 zł, a od początku tego miesiąca podrożał o 37 groszy.

fot. / / Bankier.pl

Dziś mamy ewidentną odpowiedź, iż zagranica gremialnie gra przeciwko złotemu. Skoro w innych dniach, gdy pracują zarówno zagraniczne, jak też polskie podmioty, kurs złotego utrzymywał się względnie silnie, to znakiem tego polskie instytucje finansowe, ich klienci grali na silnego złotego - siły były wyrównane względnie. Dziś natomiast rynek idzie w jedną stronę, a to oznacza, że zagranica wycofuje się z polskich aktywów - komentuje Jacek Maliszewski, główny ekonomista dmk.

Jakub Krześnicki

Źródło:
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (195)

dodaj komentarz
~jarzabek
A ja chciałem tylko powiedziec, że słuszną linię ma nasza władza. Jarząbek. trener vI klasy.
~Voytek
Banksterzy manipulują Forexem żeby się wzbogacić bo na giełdach, lokatach i kredytach cienizna. Wydoili już ile sie dało z ludzi z prowizji i szukają nowego koryta, a bydło za to płaci
~Cash
Globalny rynek FX to jakieś 5 bilionów USD dziennie (bilionów, nie miliardów), nie ma takiego bankiera (w tym centralnego), który dałby radę zmanipulować rynek przy takiej skali obrotów (można odnieść jedynie wrażenie, że coś takiego się dzieje jak u nas wczoraj, kiedy Polska świętowała, a zagraniczna spekuła mogła sobie pohulać,Globalny rynek FX to jakieś 5 bilionów USD dziennie (bilionów, nie miliardów), nie ma takiego bankiera (w tym centralnego), który dałby radę zmanipulować rynek przy takiej skali obrotów (można odnieść jedynie wrażenie, że coś takiego się dzieje jak u nas wczoraj, kiedy Polska świętowała, a zagraniczna spekuła mogła sobie pohulać, bo na rynku nie było NBP/BGK).

Rynki akcji, obligacji, towarów czy instrumentów na stopy procentowe od dawna są manipulowane (choćby przez algorytmy HFT), ale póki co na FX nie ma kozaka, który mógłby jednostronnie wpłynąć na kurs. Czasy Sorosa, który mógł zagrać na osłabienie GBP, wywalić go z węża walutowego i zarobić 1 mld USD na dewaluacji, minęły bezpowrotnie (raczej).
~FAL odpowiada ~Cash
jesteś bardzo naiwny,
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Mateusz
Marzy mi się, by pod każdym komentarzem ludzie zostawiali informację o swoim wykształceniu i doświadczeniu zawodowym.
~wito
możesz spełnić swoje marzenie. No dawaj
~John
Jaroslaw Kaczynski contributed to the fall of the Zloty in his Independance Day speech today. He criticized everbody. The EU, US and NATO. Kaczynski believes that Poland's allies are threatening the country's sovereignty. He certainly knows how to stir up trouble. Everytime he opens his mouth in public the Zloty gets hammered.Jaroslaw Kaczynski contributed to the fall of the Zloty in his Independance Day speech today. He criticized everbody. The EU, US and NATO. Kaczynski believes that Poland's allies are threatening the country's sovereignty. He certainly knows how to stir up trouble. Everytime he opens his mouth in public the Zloty gets hammered. Any rally in PLN should be considered a selling opportunity.
~mmm
to Kaczyński taki silny ? nie może być

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki