REKLAMA
RELACJA Z FORUM FINANSÓW

Wzrost stanu zapasów na LME przekłada się na spadek notowań miedzi

2005-08-10 11:50
publikacja
2005-08-10 11:50
Na Londyńskiej Giełdzie Metali spadają dziś notowania miedzi. To już piąty dzień z rzędu przynoszący spadek ceny tego metalu. Z codziennego raportu LME wynika, że wczoraj znów wzrósł stan zapasów miedzi i dostawcy nie mają już kłopotów z zaspokojeniem popytu na ten metal.

Dziś rano trzymiesięczne kontrakty na miedź były na Londyńskiej Giełdzie Metali wyceniane na około 3.456 USD za tonę metryczną – to o 33 USD lub 1% taniej niż na wczorajszym zamknięciu notowań. Wczoraj notowania miedzi spadły aż o 2,1% do 3.489 USD. Rekord wszech czasów cena miedzi osiągnęła 5 sierpnia – za tonę trzeba było wtedy zapłacić 3.600 USD.

Stan monitorowanych przez LME zapasów miedzi wzrósł wczoraj o 7,9% do 43.550 ton metrycznych, co daje łączny wzrost o 38% w ciągu ostatnich czterech dni. Tak znaczny wzrost rezerw analitycy łączą między innymi z wakacyjnym wstrzymaniem produkcji przez niektóre fabryki.

Analiza techniczna wskazuje na możliwe dalsze spadki notowań miedzi, jeśli zejdą one poniżej 3.410 USD za tonę. Następny próg znajduje się na poziomie ceny wynoszącym 3.273 USD – tyle wynosi wartość studniowej średniej kroczącej. Zejście poniżej tego poziomu może być dla rynku sygnałem do dalszych obniżek notowań miedzi.

BaP
Źródło:
Tematy
Bezpłatne konto firmowe to dopiero początek. Sprawdź, które banki płacą najwięcej za oszczędności

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki