REKLAMA

Trakcja zawarła ugodę z PKP PLK

2023-12-05 18:00
publikacja
2023-12-05 18:00

Trakcja zawarła ugodę z PKP PLK do umowy na zaprojektowanie i wykonanie robót w ramach projektu Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej - podała spółka w komunikacie.

Trakcja zawarła ugodę z PKP PLK
Trakcja zawarła ugodę z PKP PLK
fot. Adam Chelstowski / / FORUM

"W dniu dzisiejszym (...) doszło do zawarcia ugody do umowy (...) z 24 lipca 2018 roku na zaprojektowanie i wykonanie robót w ramach projektu Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej z wykorzystaniem istniejących odcinków linii kolejowych nr 406,273,351 Zadanie A pn. Modernizacja linii kolejowej nr 406 na odcinku Szczecin Główny-Police ("umowa SKM A"), co stanowi formalne potwierdzenie kwoty dodatkowego wynagrodzenia w związku z podjęciem przez Spółkę pełnej realizacji tego kontraktu" - napisano.

Jak podano, wcześniej spółka ujęła w budżetach tego kontraktu oszacowane zmienne kwoty wynagrodzenia dotyczące: dodatkowych prac nieuwzględnionych w umowie SKM A, roszczeń kontraktowych wynikających z zakresu kosztów w przedłużonym czasie na ukończenie oraz waloryzacji.

Obecnie strony postanowiły o zakończeniu mediacji w tej sprawie podpisaniem ugody pomiędzy stronami w Sądzie Polubownym przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej.

"W wykonaniu niniejszej ugody, PKP PLK zapłaci na rzecz spółki kwotę 27.776.012,33 zł netto tytułem kosztów w poniesionych w przedłużonym czasie na ukończenie oraz waloryzacji wynagrodzenia. Natomiast kwota 199.384.470,34 zł netto przyznana tytułem robót dodatkowych, będzie wypłacana Trakcji wraz z postępem realizacji prac, w oparciu o Przejściowe Świadectwa Płatności, w terminie określonym w warunkach kontraktu" - napisano.

"Spółka wyraziła zgodę, aby kwota 5.256.811,52 zł naliczona tytułem kar umownych oraz zwrotu kosztów była potrącana w równych kwotach z należnego spółce wynagrodzenia za realizację umowy SKM A przez okres 10 kolejnych miesięcy począwszy od marca 2024 roku" - dodano. 

alk/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki