REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Starszy komputer droższy niż nowy

2015-10-27 04:32
publikacja
2015-10-27 04:32

Cykl życia komputerów w mniejszych firmach wynosi od dwóch do pięciu lat. Im starszy sprzęt, tym wyższe koszty jego użytkowania.

fot. / / YAY Foto

Przedsiębiorstwa z sektora MSP wymieniają komputery stacjonarne średnio co 3,8 roku. Żywotność notebooków i laptopów sięga 3,2 roku, a netbooków — 2,1 roku — wynika z najnowszego raportu Lenovo „Komputery w polskich firmach MŚP 2015”. Są jednak przedsiębiorstwa, które kupują nowe urządzenia rzadziej niż raz na siedem lat. Najwięcej firm trzyma u siebie ponad 7-letnie desktopy (11 proc.), rzadziej są to notebooki i netbooki (odpowiednio 4 i 2 proc.). Co rok sprzęt IT wymienia tylko 1 proc. przedsiębiorców.
— Szybkość reakcji, mobilność, stosowanie najnowszych innowacji to istotne elementy przewagi konkurencyjnej. Przestarzałe komputery, nie zapewniając użytkownikom oczekiwanego komfortu, przekładają się na ich niższą wydajność. Pobierają też znacznie więcej energii, co znajduje odzwierciedlenie w wyższych rachunkach za prąd — mówi Mirosław Pisaniec, menedżer ds. sprzedaży i obsługi sektora MSP w spółce Lenovo. Jak szacuje Intel, korzystając z komputerów osobistych starego typu jako społeczeństwo, marnujemy rocznie 730 tys. megawatogodzin prądu. Ta ilość wystarczyłaby do zasilenia drugiej linii warszawskiego metra przez prawie 21 lat.

Najczęstszym powodem pozbywania się przez firmy wysłużonych maszyn jest ich zużycie (73 proc.), zniszczenie (40 proc.) i wzrost wymagań sprzętowych związany z wykonywaniem nowych zadań (38 proc.).

Czytaj więcej w dzisiejszym "Pulsie Biznesu"

Źródło:
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (40)

dodaj komentarz
~Anna
A gdzie informacja, ze to reklama?
Stary komputer wymienia sie, gdy zajdzie taka potrzeba.
W wielu przypadkach są to maszyny do pisania i 10 lat bez problemu posłużą.
~Obywatel
To się nazywa "zaplanowana bezużyteczność" (ang. planned obsolescence) i jest jednym z podstawowych aspektów planowania cyklu życia produktów. To jest celowe projektowanie produktów tak aby w określonym czasie się zużyły, zmuszając konsumenta do wymiany na nowy...
https://pl.wikipedia.
To się nazywa "zaplanowana bezużyteczność" (ang. planned obsolescence) i jest jednym z podstawowych aspektów planowania cyklu życia produktów. To jest celowe projektowanie produktów tak aby w określonym czasie się zużyły, zmuszając konsumenta do wymiany na nowy...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Planowane_starzenie
~PartTimeJobs
Grunt to dobra propaganda, to połowa sukcesu, zapomniano dodać artykuł sponsorowany....!
~psk
Lenovo się skompromitował kilka lat temu przy budowie fabryki pod Legnica, naciagneli polskich podwykonawcow beszczelnie sie reklamuja pod postacia pseudo art.a
~kac
A ja nie narzekam, sprzęt mają bardzo dobry.
~edd odpowiada ~kac
To był dobry sprzęt, tuż po przejęciu przez Lenovo działu produkcji komputerów od IBM, teraz to największe badziewie na rynku. Mniejsza o parametry techniczne, awaryjność, pójdź sobie do jakiegoś elektromarketu i porównaj wizualnie ich komputery z konkurencją, zobacz jakość spasowania elementów, jakość plastiku etc.
~tato odpowiada ~edd
kupiłem dzieciom tablety 7" lenovo i samsung, to samsung się chowa.
~yG odpowiada ~tato
Lepszym pomysłem byłyby: skakanka, piłka, sanki i paletki!
~Edward odpowiada ~yG
Pewnie tak, ale za pisanie o skakance nie płacą tyle co za lokowanie marek w komentarzu.
~ala odpowiada ~edd
Lenowo jest bardzo dobre pod tym względem.
Apple w tej klasie cen nie ma żadnej oferty.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki