Sejm wysłucha informacji bieżącej na temat zróżnicowania dostaw gazu do Polski

O jej przedstawienie wniósł klub Platformy Obywatelskiej.

Wcześniej posłowie będą zadawać pytania przedstawicielom Rady Ministrów. Lewica i Demokraci będą pytać między innymi o zagłuszanie rozmów telefonicznych protestujących w czerwcu ubiegłego roku przed Kancelarią Premiera pielęgniarek oraz o uszkodzone przez urzęników państwowych laptopy. PiS chce zapytać o ratyfikację podpisanego 13-go grudnia 2007 roku Traktatu Reformujacego Unię Europejską i o tryb przygotowania przez Julię Piterę raportu z działalności CBA

Na wieczór zaplanowano też głosowanie nad składem osobowym komisji śledczej do zbadania nacisków na służby specjalne. Klub PiS miał do wtorku czas na zgłoszenie kolejnego kandydata do tej komisji po tym, jak Prezydium Sejmu nie zgodziło się, aby zasiadał w niej były likwidator WSI Antoni Macierewicz. PiS zaproponował Jacka Kurskiego.

Poza Jackiem Kurskim kandydatami na śledczych są: z PiS Arkadiusz Mularczyk, z Platformy Obywatelakiej Stanisław Chmielewski, Andrzej Czuma i Sebastian Karpiniuk, z LiD Jan Widacki, a z PSL Mieczysław Łuczak.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil