REKLAMA
PIT 2023

Rekordowa kwota za apartament w drapaczu chmur, który jeszcze nawet nie istnieje

Piotr Bożek2023-12-09 08:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-12-09 08:00

W Dubaju doszło do rekordowej transakcji na rynku nieruchomości. Sprzedano mieszkanie, które powstanie w drapaczu chmur. Jak na razie nie istnieje ani wieżowiec, ani wspomniany apartament - podaje CNN.

Rekordowa kwota za apartament w drapaczu chmur, który jeszcze nawet nie istnieje
Rekordowa kwota za apartament w drapaczu chmur, który jeszcze nawet nie istnieje
fot. Delpixel / / Shutterstock

Penthouse z pięcioma sypialniami w Dubaju sprzedano za 500 mln AED, czyli nieco ponad 136 mln dolarów. Mowa więc o rekordzie na jednym z najbardziej ruchliwych i luksusowych rynków nieruchomości na świecie.

Apartament ma zostać ulokowany w 71-piętrowym wieżowcu Como Residences, wybudowanym na sztucznej wyspie Palm Jumeirah. Ta okolica słynie właśnie z takich ekskluzywnych nieruchomości.

Drapacz chmur jest obecnie w budowie, a Provident Estate, czyli dubajska agencja pośrednicząca w sprzedaży, uważa, że prace zostaną zakończone pod koniec 2027 roku. To oznacza, że nowy nabywca apartamentu będzie musiał poczekać co najmniej 3-4 lata, zanim się tam wprowadzi.

Sam Horani z Provident Estate nie chciał wyjawić CNN tożsamości nabywcy. Dodał jednak, że “pochodzi on z Europy Wschodniej”.

Rekordowa transakcja

Doszło tym samym do pobicia rekordu na dubajskim rynku nieruchomości. Poprzedni utrzymał się zaledwie przez kilka miesięcy. Wówczas sprzedano apartament w Marsa Al Arab za 420 AED, czyli ok. 114 mln dolarów. 

Provident Estate podaje, że penthouse w Como Residences jest obecnie trzecim najdroższym apartamentem na świecie. Wyprzedają go jedynie Penthouse D w One Hyde Park w Londynie (237 mln dol.) i Odeon Tower Penthouse w Monako (440 mln dol.).

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (13)

dodaj komentarz
po_co
Jak ktoś ma miliardy na koncie to co ma robić z pieniędzmi kiedy stać go już na wszystko?

Jeżeli ktoś posiada miliard lub dwa miliardy dolarów to zmiana na koncie wynosząca 100, a nawet 200 milionów to tylko statystyka, która nie zmienia jakości życia.
pstrzezek
Myśle że nie do końca tak jest. Ktoś może mieć majątek wyceniany na 2 mld i tym zarządza. Najbogatsi nie trzymają kasy „na koncie” jak to się powszechnie uważna. Gdyby tak było to nie byliby tak zamożni. Kupują sprzedają i reinwestują. To biedni pracują na to by mieć co miesiąc wpływ na konto
pstrzezek odpowiada pstrzezek
A sugerowanie że 200mln nic nie zmienia jak się ma w totalu 2 mld jest skrajnym uproszczeniem. Bo oznacza lokowanie i de facto zamrożenie 10% majątku w czymś co jeszcze nie istnieje. Ktoś kto to kupił dysponuje znacznie większymi zasobami
hfjdj
100 czy 200mln to 10 lub 20% majątku. Zależy jak to rozpatrywać. Jeżeli jak zbytek to wątpie żeby ktokolwiek bogaty się szarpnął kupić zbytek za 10-20% majątku. Gdyby tak robił to niebyłby bogaty. Natomiast jeżeli rozpatrywać to jako inwestycję to już prędzej można wbić za 10-20% ale to już zależy od struktury portfela. Jakby miała 100 czy 200mln to 10 lub 20% majątku. Zależy jak to rozpatrywać. Jeżeli jak zbytek to wątpie żeby ktokolwiek bogaty się szarpnął kupić zbytek za 10-20% majątku. Gdyby tak robił to niebyłby bogaty. Natomiast jeżeli rozpatrywać to jako inwestycję to już prędzej można wbić za 10-20% ale to już zależy od struktury portfela. Jakby miała to być jedyna nieruchomość to raczej nie bo to trochę tak jakby do pracy wziąc na drugie śniadanie ketchup i majonez.
slawekkry
Warszawa
10 309,00 zł/m2
mistrz_erudycji
Z Europy Wschodniej? to pewnie zelenski.
jenak
Jak subskrybcje wprowadz0 na streamingi, a będzie ich więcej w ofercie, więc będziesz się musiał bardziej obrobić lub se odpuścisz, to może trochę się "znormalizuje".
jenak
Lukrowana pozytywna konotacja medialna i masz ci cud.

Może działać oczywiście w drugą stronę. Jak najbardziej.
rembielinek
Historia stara jak świat: łatwo przyszło - łatwo poszło...

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki