REKLAMA

Premier: oto przykład dla firm, jak podnieść się z kolan

2012-10-26 14:36
publikacja
2012-10-26 14:36
W 2009 miała 20 mln zł strat i groziły jej masowe zwolnienia. Dziś przynosi zyski i jest wiodącym producentem sprzętu wojskowego. Huta Stalowa Wola to kolejny punkt wizyty premiera Donalda Tuska na Podkarpaciu.

Premier: oto przykład dla firm, jak podnieść się z kolan
Premier w Hucie Stalowa Wola, foto: M. Śmiarowski, KPRM

- Ten zakład jest dla nas najlepszym dzisiaj w Polsce przykładem, że można podnieść się z kolan na dosłownie dzień przed upadkiem i stać się firmą, do której można kierować zamówienia na najbardziej wyspecjalizowaną produkcję, jaką jest produkcja wojskowa - podkreślał premier.

W ciągu najbliższych 10 lat wojsko wyda na modernizację 100 mld zł. Do huty Stalowa Wola może trafić nawet do 7,5 mld euro, jeśli chodzi o zakupy resortu obrony. Zakład produkuje m.in. samobieżne haubice, transportery opancerzone i wyrzutnie rakiet. Obecnie zatrudnia ok. 1,7 tys. osób. W zeszłym roku przyniósł 3,5 mln zł zysku.

Jeszcze w 2009 r. huta Stalowa Wola miała poważne kłopoty finansowe. Przynosiła straty, a w grę wchodziły nawet masowe zwolnienia. Premier powołał wtedy specjalny zespół, który opracował plan ratunkowy dla zakładu. Cywilna część firmy została sprywatyzowana, bez zwalniania załogi i z zapowiedziami inwestycji. Kupiła ją chińska grupa Liugong Machinery. Z kolei w Hucie Stalowa Wola S.A. pozostała część wojskowa, która produkuje na potrzeby armii.

/ KPRM
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~ra
caly kapitalizm opiera sie na lapowkach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Mario Casanullo
Pozwólcie mi handlować bronią i prochami to też będę prosperował.
~Kamil
Przez moment myślałem, że pisze o Amber Gold. Takie tam, skojarzenie Plichta, Donek, synek.
~stan
alez oczywiscie, tu wszyscy łapówkarze (ale jak wszyscy to chyba i ty ?), twoja rewolucyjna czujność i nos na pewno cie nie mylą.
~endi
Coś bardzo Chińczycy pchają się do technologii wojskowych NATO ... oby się to dla nas tragicznie w przyszłości nie skończyło
~Obywatel
Czyli należy za wszelką cenę podtrzymywać wszelakie konflikty zbrojne aby Huta Stalowa Wola mogła być nadal "przykładem" dla innych firm...
~myślący
przedsiebiorcom wystarczy nie przeszkadzac i nie dobijac ich kosmicznymi kosztami i naprawde sobie poradzą lepiej niz z pomocą opłącanych z podatków danin
~petro
chińczykom sprzedano część cywilną, zajmujacą się maszynami budowlanymi. nie pisz skoro nie masz pojęcia. czytaj.
~spoko
Były problemy bo nie było zamówień zbrojeniówki. Firmę podzielono i sprzedano chińczykom, tanio jako zakład upadający. W Chinach łapówkarstwo jest dość popularne w dużych interesach, czyżby w Polsce znaleźli atrakcyjnych partnerów w ministerstwie ? Pytanie retoryczne ?

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki