REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Obajtek: W Polsce mamy jedne z najniższych cen paliw w Europie. Dzięki Orlenowi

2023-03-24 17:15
publikacja
2023-03-24 17:15

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, ogłosił, że w Polsce mamy jedne z najniższych cen paliw w Europie. 

Obajtek: W Polsce mamy jedne z najniższych cen paliw w Europie. Dzięki Orlenowi
Obajtek: W Polsce mamy jedne z najniższych cen paliw w Europie. Dzięki Orlenowi
fot. Adam Chelstowski / / FORUM

"W Polsce są jedne z najniższych cen paliw w Europie (mimo sąsiadowania z ogarniętą wojną Ukrainą) i potwierdzają to najnowsze dane. Wg danych e-petrol, w przypadku ON tylko 2 kraje (Chorwacja, Bułgaria) mają niższe ceny, a w przypadku benzyny Pb95 - 4 kraje. W części państw paliwa droższe są nawet o 2 zł na litrze. Deklarowaliśmy, że budowa koncernu multienergetycznego będzie pozytywnie wpływać na stabilizowanie sytuacji gospodarczej w Polsce i dotrzymaliśmy słowa" - napisał na Twitterze szef Orlenu.

Jak wyliczył e-petrol, (średnie ceny wyznaczone na podstawie kursów walut NBP), w Polsce litr benzyny Pb95 kosztuje średnio 6,68 zł, natomiast oleju napędowego 6,89 zł.

Najwyższe ceny Pb95 są w Norwegii (9,30 zł/l), Finlandii (9 zł/l), Szwecji (8,14 zł/l). Również litr oleju napędowego jest tam najdroższy (8,36 zł, 9,24 zł, 9,19 zł).

ewes/ skr/

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (94)

dodaj komentarz
tytus22
A ten swoje, to ja się pytam ile może Europejczyk kupić litrów za swoją wypłatę a ile Polak ? panie Obajtek wracaj pan do Pcimia tam twoje miejsce ekspercie od paliw .
kupuj_polskie_produkty
Artykuł dla tych co jeszcze wierzą w kłamstwa Obajtka tym razem o najdroższym gazie
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Huta-przetrwala-choc-byla-na-skraju-bankructwa-Zrezygnowala-z-gazu-z-PGNiG-8512067.html
lebero654
Kocopały opowiada. Liczmy cenę w stosunku do zarobków i wtedy się okaże, ze mamy jedną z najwyższych cen paliw.
yypan
Pan Obajtek mówi o CENIE paliwa. Jeszcze nikt, nigdzie przy tankowaniu nie pytał mnie ile zarabia. Litości głąbie!!!

luckyrich
Największy menadżer wśród wójtów. Jak pokazał Pan Obajtek - lepiej ludzi przygotować do wysokich cen, przyzwyczaić. A potem podnieść VAT nie zmieniając ceny. Majstersztyk! Żeby przetrwać i żeby było taniej teraz będziemy siedzieć w domu w kurtkach przy świeczkach, palić starymi szmatami i butami, piec chleb, zbierać mlecz, pokrzywy Największy menadżer wśród wójtów. Jak pokazał Pan Obajtek - lepiej ludzi przygotować do wysokich cen, przyzwyczaić. A potem podnieść VAT nie zmieniając ceny. Majstersztyk! Żeby przetrwać i żeby było taniej teraz będziemy siedzieć w domu w kurtkach przy świeczkach, palić starymi szmatami i butami, piec chleb, zbierać mlecz, pokrzywy i chrust. Nikt nie będzie się nudził po pracy. Jedyne wakacje to te kredytowe. Trzeba się jakoś przed tym bronić poprzez inwestowanie… ale zawsze jest ryzyko straty. Zwłaszcza na akcjach czy krypto. Złoto też potrafiło spaść 40% i więcej. Można jednak stworzyć portfel z ograniczonym ryzykiem. Przeczytajcie sobie ksiazkę Pt. „Chcę być szczęśliwy i bogaty, a nie tylko szczęśliwy”. Świetnie opisuje zasady działania inflacji, jak np. inwestować w obligacje skarbowe na 15-20%, w nieruchomości, złoto, daje podstawy bezpiecznego tworzenia majątku i wolności finansowej, by nie musieć pracować do końca życia – na rzecz Państwa i nierobów
yypan
Wszystko ci się pier***li w tej łepetynie. Szczaw i mirabelki to program PO dla głupich lemingów.
dziadekjarek odpowiada yypan
Pucuj się dalej. Na jesień maski opadną
podatnik-
Czegoż to Naród miałby bronić? Majątków różnej maści kombinatorów? I to najważniejsze Polski brak jest PRL bis gdzie nie ma gospodarki jest kilka montowni, kilka zakładów rzemieślniczych i troszkę kopalin niestety niedochodowych! a wygląda to tak: ani to kraj ani to państwo ten PRL bis, który 26 marca 2023 to bardziej kolonia niewolnicza Czegoż to Naród miałby bronić? Majątków różnej maści kombinatorów? I to najważniejsze Polski brak jest PRL bis gdzie nie ma gospodarki jest kilka montowni, kilka zakładów rzemieślniczych i troszkę kopalin niestety niedochodowych! a wygląda to tak: ani to kraj ani to państwo ten PRL bis, który 26 marca 2023 to bardziej kolonia niewolnicza niż kraj, stworzony przy stole zwanym okrągłym i podczas pijackich libacji w Magdalence pod polityczną mafię, kolesiów, przekrętów, złodziejstwa i niespotykaną arogancję władzy! Bardziej miejsce dla kombinatorów, gdzie zwykły człowiek jest niczym, a przestępców się chroni. Zwykły człowiek nie odczuwa że to "jego kraj", gdzie miliony młodych, zdolnych, wykształconych, kreatywnych ludzi wyjechało za przysłowiowym chlebem? Gdzie przyzwoity człowiek nie ma szans na pracę, bo ją po znajomości dostają kolesie, gdzie na badania czy operację czeka się kilka lat. I na koniec gdzie już w 2009 r. człowiek Prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego Piotr Kownacki jako prezes PKN Orlen zarabiał dziennie 31.000,00 PLN słownie trzydzieści jeden tysięcy złotych a maksymalna emerytura powstańca, który walczył za Warszawę wraz z kombatanckimi dodatkami wynosi 1.500,00 PLN słownie jeden tysiąc pięćset złotych miesięcznie i to wszystko powstało pod czujnym okiem dwóch niezależnych telewizji założonych przez kapusi SB i gdzie podstawowym jest pytanie jak zdobył majątek? Należy dodać, że aktualne zadłużenie PRLu bis przekroczyło 7(siedem) bilionów(naszych bilionów) PLN? Czyli problem polega na tym czy ten Naród ma ojczyznę? Na pewno ma Don Orlen'one!
the_truth
SREDNIE WYNAGRODZENIE - nie jest chyba wina PiS ze Niemcy zarabiaja wiecej niz Polacy. Przeciwnie: to PiS walczy o to aby pieniadze wypracowane w Polsce przez Niemieckie koncerny zostaly w Polsce dla Polskich pracownikow i dzieci a nie zwiekszaly zyski Niemieckich koncernow !

ps. Dlaczego ta sama rzecz kosztuje wiecej w Kauflandzie
SREDNIE WYNAGRODZENIE - nie jest chyba wina PiS ze Niemcy zarabiaja wiecej niz Polacy. Przeciwnie: to PiS walczy o to aby pieniadze wypracowane w Polsce przez Niemieckie koncerny zostaly w Polsce dla Polskich pracownikow i dzieci a nie zwiekszaly zyski Niemieckich koncernow !

ps. Dlaczego ta sama rzecz kosztuje wiecej w Kauflandzie w Polsce niz w Niemczech ? Kto w Polsce broni interesow Niemieckich KO_ncernow ? Polska i Polacy sa traktowani jak kolonia: gdzie sie sprzedaje resztki oraz skad sie sciaga niewolnikow do pracy
lebero654
Dlatego PIS podniósł ceny cukru, na którym zarobiła Polska Kompania Cukrowa i 4 koncerny niemieckie - producenci cukru. I jednocześnie kupując rosyjską ropę gwarantował Rosji pieniądze na wojnę na Ukrainie. Zanim napiszesz sprawdź.

Powiązane: Paliwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki