Lidl rusza ze sklepem internetowym

Już 5 kwietnia Lidl uruchomi swój sklep internetowy - dowiedziały się Wiadomości Handlowe. Platforma wychodzi z formy pilotażowej i będzie uruchomiona pod koniec tego tygodnia.

Jak ustaliły "WH", Lidl szykował się już długo do wejścia w świat e-commerce. Pierwszymi takimi działaniami były: uruchomienie serwisu Winnica Lidla, gdzie klienci mogli zamawiać alkohol z odbiorem w sklepach oraz Lidl Podróże. Adres nowego sklepu internetowego to lidl-sklep.pl. 

W sklepie internetowym Lidla nie będzie jednak można kupić produktów spożywczych i nie zanosi się na to, aby miało to ulec zmianie. Na platformie będzie można nabyć produkty non-food, w ofercie pojawią się towary niedostępne w fizycznych placówkach Lidla, co pozwoli sieci rozszerzyć asortyment bez konieczności powiększania powierzchni sklepowych. 

Zakupów będzie można dokonać z odbiorem osobistym w sklepach Lidla lub z dostawą do domu. Jak podają Wiadomości Handlowe, od ubiegłego roku Lidl stawia przy placówkach Paczkomatu InPostu, które prawdopodobnie staną się miejscem odbioru e-zamówień. 

WS

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 5 mba_tomy

W innych krajach Lidl od wielu lat działa w świecie e-commerce. I jako jeden z nielicznych nie zezwalał na wysyłkę towarów do Polski.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne