Lidl chce otworzyć swój pierwszy pub

Jeszcze niedawno informowaliśmy, że Lidl zamierza wejść na brytyjski rynek nieruchomości czy w wynajem samochodów zakupowych w Niemczech. Jednak to nie jedyne branże, których podbicie jest ambicją niemieckiej sieci dyskontów. Kolejnym krokiem ma być… otwarcie pubu.

(fot. REUTERS/Stephen Hird / FORUM)

O nietypowych planach spółki informują irlandzkie media. Bar ma być zlokalizowany przy jednym ze sklepów Lidla w południowej części Dublina, na działce kupionej przez sieć pięć lat temu. Jej wartość szacuje się na 2,6 mln funtów.

We wniosku, który Lidl złożył do hrabstwa South Dublin, widnieje plan budowy kompleksu handlowego składającego się z czterech placówek detalicznych oraz lokalu gastronomicznego, którym ma być pub Belgard Inn.

Doniesienia irlandzkich mediów potwierdził przedstawiciel sieci Lidl. Cytowany m.in. przez portal RSVP Live rzecznik prasowy ujawnił, że w powstającym kompleksie będzie funkcjonował lokal gastronomiczny, nie chciał jednak doprecyzować, czy chodzi o restaurację, czy o pub. Faktem jest jednak, że Lidl sprawdza możliwości prowadzenia tego typu placówki.

Na ostateczne potwierdzenie czy mieszkańcy Dublina będą mogli napić się Guinnessa w pubie marki Lidl, trzeba będzie jeszcze jednak poczekać. Rzecznik prasowy sieci dyskontów powiedział bowiem, że prace są dopiero na początkowym etapie, a inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 18 karbinadel

OK< ale po co? Czego jak czego, ale pubów w Irlandii na pewno nie brakuje. Efekt będzie podobny jak z donutami w Polsce

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.