Leki generyczne powinny upowszechnić się w biedniejszych krajach

2004-04-06 10:18
publikacja
2004-04-06 10:18
Projekt przedstawiony we wtorek przez Fundację Clintona i agencje fundujące leczenie lekarstwami generycznymi przewiduje, że pomoc tego rodzaju będzie zapewniona wszystkim krajom rozwijającym się.

Lekarstwa na AIDS będą dostępne za kwotę około 140 USD rocznie, co stanowi jedną trzecią ceny rynkowej, a koszty badań diagnostycznych będą kształtowały się na poziomie jednej piątej ceny rynkowej. Były prezydent USA powiedział, że współpraca organizacji międzynarodowych i firm pomoże milionom ludzi w biednych krajach.

Lekarstwa będą produkowane przez czterech producentów medykamentów generycznych z Indii i jednego z Republiki Południowej Afryki.

Prezydent George Bush zagwarantował miliardy dodatkowych środków na walkę z AIDS w Afryce, ale nie powiedział czy zostaną przeznaczone na zakup leków generycznych. W ramach programu Fundacji Clintona, producenci tych leków otrzymują hurtowe zamówienia, pozwalające zredukować firmom koszty. Kraje rozwijające się, do których ma trafić pomoc, muszą zagwarantować gwarancje płatności i bezpieczeństwo dystrybucji, żeby leki nie wróciły z powrotem do krajów bogatych.
Źródło:Financial Times
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki