REKLAMA

Kuczyński: Fed za, a nawet przeciw

2019-09-20 10:29
publikacja
2019-09-20 10:29
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Najbardziej wyczekiwane decyzje rynkowe w tym tygodniu przyjęte zostały z dużym grymasem dezaprobaty. Rezerwa federalna obniżyła co prawda stopy procentowe o 0,25 pkt. proc., ale z dużymi wewnętrznymi oporami.

Na 7 członków Komitetu Otwartego Rynku aż 3 głosowało przeciwko takiemu ruchowi. Co więcej, maleją szanse na to, że w przyszłości popierać będą kolejne obniżki kosztu pieniądza.

Co wiemy i czego nie wiemy po wrześniowym Fedzie

Amerykańska Rezerwa Federalna zgodnie z oczekiwaniami dokonała drugiej obniżki stóp procentowych. Ale to jedyna pewna informacja, jaką bank centralny USA wysłał inwestorom.

Na te tematy porozmawiamy z Piotrem Kuczyńskim, analitykiem rynków finansowych w rynkowym podsumowaniu tygodnia na Bankier.pl.

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
rjordan
Panie kolego rząd ma w zanadrzu jeszcze jedno źródło kasy na przyszłe rozdawnictwo. Jeżeli nasz nieszczęśliwy lud posiada na kontach i w skarpecie (co jeszcze gorzej) około 1bln zł tj ok. 40 tysi na statystyczny łebek, (szukałem potwierdzenia je informacji w naszym niezależnym GUS-ie i nie znalazłem) a nasz prezes NBP-Panie kolego rząd ma w zanadrzu jeszcze jedno źródło kasy na przyszłe rozdawnictwo. Jeżeli nasz nieszczęśliwy lud posiada na kontach i w skarpecie (co jeszcze gorzej) około 1bln zł tj ok. 40 tysi na statystyczny łebek, (szukałem potwierdzenia je informacji w naszym niezależnym GUS-ie i nie znalazłem) a nasz prezes NBP-u z masrsową miną daje głos, że 4 tysi (min. pensja ma tyle wynieść) wpłynie na inflację tylko o 0,1% to ja uważam tak, że ta cała gadanina ma odwrócić uwagę naszego nieszczęśliwego ludu. Jak inflacja skoczy o 10% to rząd (banki) z powietrza wypłuczą lekko licząc uchwyci 100 mln zł. To będzie atak na emeryckich ciułaczy. Inni lotni będą kombinować inaczej. Aidp. (no jak się panu to podoba, nieźle to wykombinowałem), co?)Żaden ekonomista nie jest taki przerażony, przebąkują coś o inflacji i to wsio. I jeszcze jedno Tusk podwyższył podatek VAT z 22 na 23%. Ponoć miało to być na czas kryzysu. No i co mamy. Rządzący ani me, ani kukuryku na ten temat. Tylko jakieś plany rozdawnicze w postaci 5+. To jest zdradziecka morda, która znowu grabi w dalszym ciągu nasze kieszenie. Aidp. Może ktoś to podchwyci.
bha
Zawsze za zyskiem kapitału za Ogółem tylko w tle teorii....
jes
Fed za, a nawet przeciw

Kuczyński: wrośnie, a nawet spadnie
linquist
Czy po wyborach można spodziewać się podwyżek cen energii elektrycznej ?

Czy pieniądze z PPK mogą być lokowane selektywnie w ramach WIG 20 ?
awenturyn1
Odnośnie energii, masz jak w banku.
Odnośnie PPk mogą, w ustawie masz konkretnie ile procent. Nie powala to z nóg,a przy podwyżce płacy minimalnej nie spodziewałbym się kokosów. Lepiej inwestować samemu 50/50. Akcje drogie, kupować obligacje jak stanieją to kupować akcje. Zapewniam,że wyjdziesz dużo lepiej (powyżej
Odnośnie energii, masz jak w banku.
Odnośnie PPk mogą, w ustawie masz konkretnie ile procent. Nie powala to z nóg,a przy podwyżce płacy minimalnej nie spodziewałbym się kokosów. Lepiej inwestować samemu 50/50. Akcje drogie, kupować obligacje jak stanieją to kupować akcje. Zapewniam,że wyjdziesz dużo lepiej (powyżej 10 % w skali roku) niż PPK gdzie dostaniesz max. 4% zwrotu...może.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki