REKLAMA

Jedna z największych na świecie giełd kryptowalut na celowniku brytyjskiego nadzoru

2021-06-29 11:57, akt.2021-06-29 12:13
publikacja
2021-06-29 11:57
aktualizacja
2021-06-29 12:13
Jedna z największych na świecie giełd kryptowalut na celowniku brytyjskiego nadzoru
Jedna z największych na świecie giełd kryptowalut na celowniku brytyjskiego nadzoru
fot. PurpleRender / / shutterstock

Binance Markets Limited nie może prowadzić żadnej regulowanej działalności w Wielkiej Brytanii – przypomina tamtejszy nadzór finansowy FCA. Nadzorca ostrzega także konsumentów przed ryzykami związanymi z korzystaniem z dostawców nieposiadających lokalnej licencji.

Jedna z największych na świecie giełd kryptowalut otrzymała ostrzeżenie od brytyjskiego organu nadzoru finansowego – Financial Conduct Authority (FCA). Przypomniano w nim, że spółka Binance Markets Limited, jak również żaden z podmiotów Binance Group nie może podejmować w Wielkiej Brytanii działalności regulowanej.

Jednocześnie nadzór nakazał Binance najpóźniej do 30 czerwca wstrzymanie jakichkolwiek działań reklamowych. Do końca tygodnia firma ma także udowodnić FCA, że przechowuje dane swoich brytyjskich klientów i może je przekazać, jeśli okaże się to konieczne.

Działania nadzorcy będą miały niewielki wpływ na działalność kryptogiełdy. Platforma Binance Group jest zarejestrowana na Kajmanach, a obrót kryptowalutami nie podlega nadzorowi FCA. „Niezależnie od tego FCA wysyła mocny sygnał zaniepokojenia niebezpieczeństwami związanymi z inwestowaniem w kryptowaluty” – komentuje sprawę BBC.

W komunikacie FCA ostrzega również konsumentów przed kampaniami reklamowymi obiecującymi wysokie zyski z kryptowalut i produktów powiązanych z tym rynkiem. „Większość firm oferujących inwestycje w aktywa cyfrowe nie posiada zezwolenia FCA. To oznacza, że jeśli inwestujesz w takie produkty i coś pójdzie źle, nie będziesz miał dostępu do usług rzecznika finansowego (Financial Ombudsman) oraz systemu ochrony klientów usług finansowych (FSCS)” – przypomina nadzorca.

MK

Źródło:
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (9)

dodaj komentarz
sel
Mądrego warto posłuchać.., krypto śmieci do śmieci
dario-t
Widać że kryptowaluty są solą w oku wielu możnych tego świata. Co chwile jakieś ostrzeżenia i zakazy, a wszystko dlatego, że nie mogą tego kontrolować ani regulować, wiec z góry jest to złe i nie dobre. No i najczęstszy powód to pranie brudnych pieniędzy, bo przecież handlem kryptowalutami zajmują się sami Widać że kryptowaluty są solą w oku wielu możnych tego świata. Co chwile jakieś ostrzeżenia i zakazy, a wszystko dlatego, że nie mogą tego kontrolować ani regulować, wiec z góry jest to złe i nie dobre. No i najczęstszy powód to pranie brudnych pieniędzy, bo przecież handlem kryptowalutami zajmują się sami gangsterzy.
batic
no tragedia faktycznie, dojechali spółkę-wydmuszkę do przyjmowania wpłat z UK xD
bankster-kreator
Rzeczywiście jest to taka różnica czy podmiot jest regulowany na giełdzie czy nie jest. Getbaki ambergoldy i machloje na akcjach spółek skarbu państwa i w zarządach spółek niejednokrotnie to pokazały. Giełda to giełda, twoje aktywa zależne są od popytu i podaży nawet jak chwilowo pojawią się manipulacje to ostatecznie realny popyt Rzeczywiście jest to taka różnica czy podmiot jest regulowany na giełdzie czy nie jest. Getbaki ambergoldy i machloje na akcjach spółek skarbu państwa i w zarządach spółek niejednokrotnie to pokazały. Giełda to giełda, twoje aktywa zależne są od popytu i podaży nawet jak chwilowo pojawią się manipulacje to ostatecznie realny popyt podaż obnaży wartość godziwą danego aktywa
bankster-kreator
Marzy mi się prawdziwa zdecentralizowana giełda kryptowalut działająca na proof of work. Wystawiasz kryptograficznie zabezpieczone zlecenie kupna sprzedaży i algorytm obliczeniowy paruje ci zlecenie z innego zakątku świata. W zasadzie najlepiej jakby takie rozwiązanie było wbudowane bezpośrednio w kryptowalutę. Coś jak np. teraz Marzy mi się prawdziwa zdecentralizowana giełda kryptowalut działająca na proof of work. Wystawiasz kryptograficznie zabezpieczone zlecenie kupna sprzedaży i algorytm obliczeniowy paruje ci zlecenie z innego zakątku świata. W zasadzie najlepiej jakby takie rozwiązanie było wbudowane bezpośrednio w kryptowalutę. Coś jak np. teraz ustawianie fee na btc. W pełni zdecentralizowane parowanie arkusza zleceń wprost na blockchainie coś pięknego.
sel
Od 50 lat manipuluje się rynkiem złota i srebra , żeby zaniżyć ceny i jednocześnie nie powstał popyt , miliardowe kary nie pomagają manipulacje trwają, krypto śmieci tolerowali tylko po to żeby zmielić jak najwięcej kasy tam utopionej i odciągnąć od metali szlachetnych, ale duże dostawy od wielu lat nie są realizowane tylko papiery Od 50 lat manipuluje się rynkiem złota i srebra , żeby zaniżyć ceny i jednocześnie nie powstał popyt , miliardowe kary nie pomagają manipulacje trwają, krypto śmieci tolerowali tylko po to żeby zmielić jak najwięcej kasy tam utopionej i odciągnąć od metali szlachetnych, ale duże dostawy od wielu lat nie są realizowane tylko papiery drukowane , amber przy tym to złota firma była. .
bankster-kreator odpowiada sel
Gdyby ludzie nie grali papierowym złotem tylko fizykiem i kupowali na dłuższe terminy i oszczędzali w złocie to by manipulacja się skończyła ale że każdy liczy na szybki zysk to gra papierowym złotem stąd taka a nie inna cena. Na bitcoinie nie da się grać papierowym bitcoinem. Znaczy owszem da się ale nikt go nie chce. Papierowy Gdyby ludzie nie grali papierowym złotem tylko fizykiem i kupowali na dłuższe terminy i oszczędzali w złocie to by manipulacja się skończyła ale że każdy liczy na szybki zysk to gra papierowym złotem stąd taka a nie inna cena. Na bitcoinie nie da się grać papierowym bitcoinem. Znaczy owszem da się ale nikt go nie chce. Papierowy Bitcoin wyszedł jako nieudany eksperyment. Także bitcoinem w przyszłości będzie ciężko manipulować żeby zbić cenę tymbardziej, że trzymają go ludzie świadomi finansowo. Świadomi również złota fizycznego i nieruchomości. Którzy prowadzą własne biznesy i nadwyżki finansowe dywersyfikują w skończonych przyszłościowych aktywach.
obiektywny_komentator odpowiada bankster-kreator
Przyszła wartość bitcoina =0, przyszła nieodległa wartość złota = 40 000$/uncja

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki