REKLAMA

GPW Benchmark wprowadzi zmiany w zakresie metody wyznaczania niektórych indeksów

2021-02-24 19:06
publikacja
2021-02-24 19:06
fot. Grand Warszawski / Shutterstock

GPW Benchmark wprowadzi z dniem 19 marca zmiany w zakresie metody wyznaczania niektórych indeksów giełdowych - podała GPW w komunikacie.

Jak podano, kwalifikacja spółki do danego indeksu w ramach rewizji rocznej lub korekty kwartalnej odbywać się będzie dodatkowo w oparciu o Miesięczny Wskaźnik Obrotu (MWO), wyznaczany niezależnie dla indeksów WIG20, mWIG40, sWIG80 i WIG30. Wskaźnik jest obliczany jako mediana dziennego wolumenu obrotu w predefiniowanym okresie.

Ponadto, punkty rankingowe spółek na potrzeby rankingu tych indeksów obliczane będą według wzoru: R(1)=0,4*sT(i) + 0,6*sC(i), gdzie sT(i) to procentowy udział w obrotach akcjami spółki "i" w łącznych obrotach akcjami spółek uczestniczących w rankingu, a sC(i) to procentowy udział wartości akcji w wolnym obrocie spółki "i" w wartości akcji w wolnym obrocie spółek uczestniczących w rankingu.

GPW podała, że na listę uczestników indeksu mWIG40 nie mogą być wpisane spółki z siedzibą poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, notowane jednocześnie na rynku regulowanym i innych rynkach, o wartości rynkowej w dniu rankingu powyżej mediany kapitalizacji rynkowej spółek z WIG20. Analogicznie, na listę uczestników sWIG80 nie mogą być wpisane spółki z siedzibą poza Polską, notowane też na innych rynkach, o wartości rynkowej powyżej mediany kapitalizacji spółek z mWIG40.

Wartość mediany obliczana jest na podstawie wartości rynkowej spółek w okresie ostatnich trzech miesięcy przed dniem rankingu. (PAP Biznes)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki