REKLAMA

G20: Francja żąda bezwarunkowego wyłączenia z programu amerykańskich ceł

2018-03-20 22:19
publikacja
2018-03-20 22:19

Francuski minister gospodarki Bruno Le Maire zażądał we wtorek, pod koniec spotkania G20 w Buenos Aires, bezwarunkowego wyłączenia Francji z programu amerykańskich ceł na stal i aluminium.

/ YAY Foto

"Powiedzmy to jasno. Nie może być żadnych warunków ze strony Stanów Zjednoczonych, dotyczących wyłączenia z programu taryf importowych" - powiedział Le Maire.

"Wyjaśniamy po prostu naszym amerykańskim przyjaciołom, że decyzja, którą chcą podjąć, jest niewłaściwa" - podkreślił.

Wcześniej minister finansów Niemiec Olaf Scholz powiedział, że znakomita większość uczestników spotkania w Buenos Aires mówiła z niepokojem o groźbie eskalacji napięć w międzynarodowych stosunkach handlowych w związku z amerykańskimi cłami.

Prezydent USA Donald Trump podpisał 8 marca, powołując się na przepis dotyczący ochrony bezpieczeństwa narodowego, rozporządzenie nakładające cła na import stali w wysokości 25 proc., a aluminium - 10 proc.

Amerykańskie cła mają wejść w życie 23 marca. Unijna komisarz ds. handlu Cecilia Malmstroem prowadzi w Waszyngtonie rozmowy z ministrem handlu USA Wilburem Rossem w nadziei na wyłączenie Unii Europejskiej z programu taryf. (PAP)

fit/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
ajwaj
""Unijna komisarz ds. handlu Cecilia Malmstroem"" - niech sie lepiej zajmie tym co robi do tej pory tj. CENZURA i BLOKOWANIEM internetu, prez. Trump obiecal wyborcom i to robi.
Zaskoczenie, ze do tego doszlo wynika z nieudanej nawalanki na prez. Trumpa & co.= zyje, jest prezydentem USA i spelnia to co obiecal
""Unijna komisarz ds. handlu Cecilia Malmstroem"" - niech sie lepiej zajmie tym co robi do tej pory tj. CENZURA i BLOKOWANIEM internetu, prez. Trump obiecal wyborcom i to robi.
Zaskoczenie, ze do tego doszlo wynika z nieudanej nawalanki na prez. Trumpa & co.= zyje, jest prezydentem USA i spelnia to co obiecal SWOIM wyborcom i OK. :)

Francuzy z królowa matka (z lac. matrona Makrona) maja inny Big Problem, Syn Kadafiego Sidf Kadafi, teraz kandydat na PREZYDENTA skatowanej przez "demokr. zachód" Libii.
Zarzadal on oddania 50 milionów € na kampanie Sarkozego. Powiedzial teraz ""mamy wszystko, dowody, przekazy, pokwitowania. CHCIELISMY, ZEBY FRANCUZI NAM POMOGLI""..
No i pomogli.....
rob2
Swoim polskim przyjaciołom wyjaśnili sprawę pracowników delegowanych.
ale żądania artykułują bardzo prosto i wyraźnie - tu nie ma żadnego obciachu ;).
Do NATO wpłacają grosze. Cóż, tacy światli członkowie UE....

Powiązane: Wojna handlowa USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki