REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Brytyjski premier: Nie wypłacimy odszkodowań za handel niewolnikami

2015-10-01 06:38
publikacja
2015-10-01 06:38
Brytyjski premier: Nie wypłacimy odszkodowań za handel niewolnikami
Brytyjski premier: Nie wypłacimy odszkodowań za handel niewolnikami
fot. AFP / / EastNews

W trakcie wizyty na Jamajce brytyjski premier David Cameron oświadczył, że jego rząd nie zamierza wypłacać odszkodowań za rolę, jaką Wielka Brytania odegrała w handlu niewolnikami w regionie karaibskim - poinformowało w środę BBC.

"Mam nadzieję, że jako przyjaciele którzy wspólnie tyle przeszli od tych najciemniejszych czasów możemy odejść od tego bolesnego dziedzictwa i kontynuować budowanie na rzecz przyszłości" - powiedział Cameron w parlamencie Jamajki składając w tym kraju wizytę jako pierwszy brytyjski premier od 14 lat.

W 2014 roku przywódcy państw karaibskich zatwierdzili 10-punktowy plan wyegzekwowania odszkodowań od praktykujących niegdyś niewolnictwo krajów europejskich. Przywódcy ci zaznaczyli, że chodzi tu nie tylko o niewolnictwo i ludobójstwo, ale także utrzymywanie przez sto lat segregacji rasowej i - cierpienia wyzwoleńców. Ich zdaniem, region nadal musi się borykać ze skutkami niewolnictwa.

Karaibskie rządy oceniają, że stosowne odszkodowania mogłyby sięgnąć bilionów dolarów, a niektóre z nich lansują w związku z tym koncepcję umorzenia długów - zaznacza BBC. (PAP)

dmi/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Raf
Gdyby Polski i innych naszych sąsiadów nie sprzedano ZSRR, nasze PKB byłoby co najmniej na poziomie greckim, a najpewniej hiszpańskim(30k PKB na mieszkanca). To samo tyczy się wszystkich byłych kolonii, taką kolonią była również Syria i to co tam sie dzisiaj dzieje, jest skutkiem [email protected] jakie pozostawiły po sobie takie Gdyby Polski i innych naszych sąsiadów nie sprzedano ZSRR, nasze PKB byłoby co najmniej na poziomie greckim, a najpewniej hiszpańskim(30k PKB na mieszkanca). To samo tyczy się wszystkich byłych kolonii, taką kolonią była również Syria i to co tam sie dzisiaj dzieje, jest skutkiem [email protected] jakie pozostawiły po sobie takie kraje jak Anglia.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki