REKLAMA

Medicalgorithmics ma inwestora. Gwałtowny wzrost kursu akcji

2022-10-01 23:08, akt.2022-10-03 10:43
publikacja
2022-10-01 23:08
aktualizacja
2022-10-03 10:43

Inwestorzy entuzjastycznie zareagowali na informację o inwestycji Biofund Capital Management LLC w Medicalgorithmics. W poniedziałek kurs akcji spółki rośnie o ponad 80 proc.

Medicalgorithmics ma inwestora. Gwałtowny wzrost kursu akcji
Medicalgorithmics ma inwestora. Gwałtowny wzrost kursu akcji
/ GPW

Biofund Capital Management LLC podpisał umowę dotyczącą objęcia 49,99 proc. głosów na WZ Medicalgorithmics za wkład pieniężny w kwocie 13,8 mln zł oraz niepieniężny w postaci 100 proc. akcji w Kardiolytics Inc. - poinformował Medicalgorithmics w komunikacie. Transakcja ma łączną wartość 220,3 mln zł.

Poza wniesieniem wkładu pieniężnego Biofund zobowiązał się zapewnić Medicalgorithmics dodatkowe finansowanie do kwoty 13,8 mln zł w okresie 3 lat od dnia objęcia akcji spółki, w zależności od uzasadnionych potrzeb spółki oraz możliwości pozyskania finansowania.

W poniedziałek przed godz. 11:00 akcje Medicalgorithmics zyskiwały ponad 80 proc.

Kliknij, aby przejść do notowań (Bankier.pl)

Kardiolytics od 2018 r. rozwija algorytmy sztucznej inteligencji, które autonomicznie analizują i dostarczają lekarzowi informacje kwantyfikujące ryzyko wystąpienia zawału serca, typują szereg biomarkerów korelujących z wystąpieniem chorób kardiologicznych, jak i przedstawiają kompleksowy obraz struktur serca pacjenta w postaci modeli 3D. Modele wzbogacane są o najważniejsze parametry będące wynikiem analizy numerycznej mechaniki płynów, które są niezbędne do postawienia diagnozy oraz zaplanowania dalszej ścieżki leczenia pacjenta.

W wyniku transakcji Medicalgorithmics stanie się pośrednim wyłącznym właścicielem (jako właściciel 100 proc. akcji w Kardiolytics) praw własności intelektualnej do rozwijanej przez Kardiolytics technologii bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń i obrazowania układu krwionośnego opartej na sztucznej inteligencji.

Zgodnie z umową dojdzie do emisji 995.276 akcji na okaziciela serii I, 1.194.331 akcji imiennych serii J, 1.433.197 akcji imiennych serii K oraz 1.353.580 akcji imiennych serii L po cenie emisyjnej 44,27 zł za jedną akcję. Oznacza to, że cała transakcja ma wartość 220,3 mln zł.

Wartość wkładu niepieniężnego Biofund wynosi 44,89 mln USD i została określoną wyceną sporządzoną przez BakerTilly.

Akcje Biofund będą wprowadzone i dopuszczone do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach obowiązujących wyjątków od sporządzania prospektu. Strony zakładają wprowadzenie wszystkich akcji Biofund do końca 2026 roku.

Inwestor zobowiązał się, że w okresie 24 miesięcy od dnia rejestracji w KRS podwyższenia kapitału zakładowego w ramach transakcji będzie głosował za wyborem dwóch członków Rady Nadzorczej spośród kandydatów zgłoszonych przez akcjonariuszy mniejszościowych spółki, innych niż indywidualni, którzy posiadają akcje uprawniające do nie mniej niż 3 proc. i nie więcej niż 10 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

W ocenie zarządu Medicalgorithmics w wyniku transakcji powstanie podmiot z doświadczeniem oraz kompetencjami m. in. w rozwijaniu algorytmów do automatycznej analizy obrazów tomografii komputerowej serca i układu krwionośnego oraz sygnałów EKG, bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń i obrazowania układu krwionośnego, ze strukturą organizacyjną posiadającą kompetencje w zakresie projektowania, rozwoju oraz certyfikacji wyrobów medycznych, co pozwoli opracowywać nowe produkty na rynku diagnostyki kardiologicznej oferujące m.in. długoterminowe monitorowanie pracy serca u pacjentów z podejrzeniem choroby, zaawansowaną diagnostykę ambulatoryjną oraz diagnostykę wewnątrzszpitalną.

Ponadto w ocenie zarządu dzięki posiadanej sieci dystrybucji poprzez partnerów biznesowych możliwa będzie komercjalizacja nowych rozwiązań kardiologicznych na najważniejszych rynkach.

Zarząd Medicagorithmics podjął decyzje o zakończeniu przeglądu opcji strategicznych, z uwagi na rozważenie wszystkich scenariuszy możliwego finansowania dalszej działalności grupy kapitałowej spółki. Wybranym w ramach opcji strategicznych scenariuszem, który - w ocenie zarządu - jest najlepszy z perspektywy rozwoju grupy kapitałowej spółki, jest scenariusz transakcji z Biofund Capital Management.

pr/

Źródło:Bankier24
Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
pzu76
widmo, lewizna. uważać bo rozmienią na drobne.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki