REKLAMA

BOŚ rozpoczyna ofertę do 40 mln akcji serii U

2016-05-25 11:36
publikacja
2016-05-25 11:36

BOŚ Bank rozpoczyna ofertę nie więcej niż 40.000.000 akcji serii U w ramach subskrypcji prywatnej - poinformował bank w komunikacie.

Akcje oferowane będą bez prawa poboru.

Zakończenie budowania księgi popytu i ustalenie ceny emisyjnej jest przewidywane na dzień 21 czerwca 2016 r.

Bank podał, że na potrzeby oferty nie jest wymagane udostępnienie prospektu emisyjnego lub memorandum informacyjnego.

Spółka zamierza złożyć wniosek o dopuszczenie i wprowadzenie wszystkich akcji serii U nabytych w ofercie w III kwartale 2016 r.

Według wcześniejszych informacji intencją zarządu banku było pozyskanie kapitału na poziomie nie niższym niż 400 mln zł. Pozyskane środki umożliwić mają bankowi organiczny rozwój, generowanie środków na realizację misji w zakresie finansowania inwestycji ekologicznych i zrównoważonego rozwoju. Wpłynąć także mają na spełnienie przez bank nadzorczych norm kapitałowych.

BOŚ podawał, że w procesie tym ma pełne wsparcie swojego głównego akcjonariusza - Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. (PAP)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~PracownikBOS
Skandal z naszych podatków za pośrednictwem NFOŚiGW dofinansujemy fatalnie zarządzany przez dygnitarzy PSL bankowy skansen, ktorego jedynym cennym aktywem jest biuro maklerskie.
~asd
Dziwi mnie, ze nikt nie zostaw pociagniety do odpowiedzialnosci. Zreszta czy dziwi . taki mamy klimat przeciez, klimat PO/PSL.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki