Adamczyk: Spadek cen w związku z "Mieszkaniem Plus" to kłopot inwestorów

To jest kłopot przede wszystkim tych, którzy kupili mieszkanie jako inwestycję - mówił w piątek minister budownictwa Andrzej Adamczyk, pytany o możliwy spadek cen mieszkań w związku z wprowadzeniem programu "Mieszkanie Plus".

Minister budownictwa Andrzej Adamczyk
Minister budownictwa Andrzej Adamczyk (fot. Adam Chelstowski / FORUM)

Na pytanie dziennikarza, czy nie ma obaw, że "program +Mieszkanie Plus+ doprowadzi do takiego spadku cen na rynku nieruchomości, że osoby, które teraz kupowały drogo mieszkania na kredyt, znajdą się w podobnej sytuacji jak frankowicze, czyli będą musiały spłacać większy kredyt niż wartość mieszkania", Adamczyk odparł: "Redaktor pytał o obawy wszystkich tych, którzy dzisiaj kupili mieszkanie za większe kwoty".

"To jest kłopot przede wszystkich tych, którzy kupili mieszkanie jako inwestycję. Natomiast produkt, który kupujemy w danym roku, w danym czasie ma taką cenę, jaką ma na rynku. Kupując mieszkanie, każdy zdaje sobie sprawę, że jeżeli sytuacja mieszkaniowa Polaków za lat 10 czy 15 zostanie wyregulowana, deficyt mieszkaniowy zostanie zlikwidowany, to i siłą rzeczy cena mieszkań także się obniży. A o ile się obniży, nie wiemy. To jest proces powolny, to jest proces ciągły, nieunikniony w każdym kraju, w którym uruchamiano narodowe programy wsparcia mieszkaniowego. W Europie takich programów było i jest uruchomionych bardzo dużo" - powiedział. (PAP)

mww/ son/ je/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~polak2

mnie nie obchodzi ile jest wart moje mieszkanie .mam księgę wieczystą mam gdzie mieszkać wartość nie ma znaczenia.Martwią się tylko spekulanci co grali na zwyżkę .marchew też wykupcie będzie droższa ?

! Odpowiedz
1 11 ~lebro

Głupoty gada ten minister, te mieszkania będą na głębokim zadupiu, gdzie ceny teraz też nie są wysokie.

! Odpowiedz
1 8 ~edward

Przede wszystkim będzie ich mało, bo kilkadziesiąt tys.
Tylko e-diota może myśleć, że taka ilość wpłynie znacząco na rynek.

! Odpowiedz
1 1 ~Grzechu_comeback

POdziwiam widzę fachowcuf z zastępu hejterskiego pani Kłamacz..... Tak samo jak w przypadku podatku bankowego. NIC nie było jeszcze wiadomo, a "fachowcy" już wiedzieli, że to będzie bankogeddon....

! Odpowiedz
15 13 ~As

Prawda jest taka , że żal D... ściska lemIngom Ynwestorom.

! Odpowiedz
1 6 ~Inwestor

3 kredyty to standard i to we franku.
na Tzw. Wynajem, na grunt i na budowę metodą gospodarczą.
Najem zwraca część rat , po spadku cen nieruchomości na wynajem setki kolejnych kredytobiorcow opuszczą ten kraj,aby ratować sytuację lub się powieszą.
Co kredytami we frankach na grunt pod budowę.???

! Odpowiedz
6 11 ~2mieszkania-mam

popłyną i taki będzie finał tanich mieszkań
Sam żyję z wynajmu i wiem że to ciężki kawałek chleba a patrząc na to co PIS robi będzie jeszcze gorzej

! Odpowiedz
24 19 ~fakt

Co za bezczelny pisowski pasożyt ,ten problem spadku wartości powoduje komunizm mieszkaniowy wprowadzany przez pasożytów pisowskich ,nie było by problemu gdyby nie pis i jego poronione antyrynkowe pomysły mieszkaniowe.

! Odpowiedz
3 16 ~att

spadek wartości powoduje co najwyżej większą dostępność mieszkań dla ludzi mniej zamożnych, mniej kredytów, wprowadza normalność. Chyba lepiej jak polska rodzina zamiast wydać na comiesieczną rate 60-70% swojej pensji, odda do banku 30%. Resztę można przeznać na rozwój osobisty, hobby, podróżw ...lub kto co tam chce.

! Odpowiedz
1 2 ~kafka odpowiada ~att

masz rację, o ile poprawa bytu jednych nie odbywa się kosztem innych

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.