10 mld zł od rządu dla podatników

W PiS panuje przekonanie, że socjalnych bonusów już wystarczy. Teraz trzeba wyciągnąć rękę do pracujących. Są ku temu dwa powody: wybory i dobra sytuacja budżetu - pisze w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".

(fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Jak informuje "DGP", "rząd pracuje nad rozwiązaniami, które mają się znaleźć w nowym pakiecie obietnic wyborczych".

"Z naszych ustaleń wynika, że pomysły ministerstw spływają na biurko premiera już od początku stycznia" - czytamy w gazecie. "Resort finansów wyliczył zaś, że budżet państwa jeszcze w tym roku może udźwignąć zmiany, których koszt zamknie się w kwocie 8-10 mld zł." - wskazuje "DGP". "Minister (finansów Teresa) Czerwińska przygotowała dla premiera dwie propozycje" twierdzi informator "DGP" z otoczenia Mateusza Morawieckiego.

Według dziennik "pierwsza z nich zakłada istotne zwiększenie kosztów uzyskania przychodu - tak, by w kieszeniach pracujących Polaków zostało łącznie nawet wspomniane 10 mld zł."

"Drugi scenariusz to nowa ulga w PIT, która byłaby przeznaczona jedynie dla osób aktywnych zawodowo" - dodaje gazeta. Jak zaznaczono, "jej koszt dla budżetu jest bliżej nieokreślony, ale mówi się o kilku miliardach złotych".

"Szef rządu otrzymuje również inne propozycje, podobne do transferów społecznych, które okazały się skuteczne, gdy PiS przejmował władzę" - podkreśla "DGP". "Mówi się m.in. o darmowych lekach dla większej liczby osób czy o podwyższeniu progów uprawniających do świadczenia 500+ na pierwsze dziecko" - wskazuje dziennik. Ocenia przy tym, że "pomysły typowo socjalne mają jednak małą szansę na realizację".

"Według naszych źródeł w rządzie jest obecnie więcej zwolenników teorii, że trzeba zadbać o osoby pracujące, szczególnie na etacie. Bo rodziny z dziećmi i seniorzy już otrzymali wsparcie - pierwsi pieniądze na dzieci, drudzy zaś wzrost świadczeń minimalnych i obniżony wiek emerytalny" - czytamy w dzienniku. (PAP)

dka/ par/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 2kbb

O..."ajwaj" już się kończy.... to jest tylko kwestia kilku tygodni czy miesiąc dwa jak chłopca zamkną w kaftan..... Biedak ....Ale cóż ....życie biegnie dalej

! Odpowiedz
19 16 karbinadel

Rękę do pracujących PiS wyciąga przecież już od dawna. Po pieniądze

! Odpowiedz
27 25 glos_rozsadku

Nawet ZUS wie, że realna inflacja nie wynosi żadne 2% tylko 5-7% i o tyle właśnie podniósł składki na ZUS. (dla przedsiębiorców o 7,3% a dla pracujących na minimalnej o 5,3%

! Odpowiedz
5 19 and00

Ty masz pojecie dlaczego kwoty wzrosły?
Tu inflacja nie ma nic do rzeczy.
Składka przedsiębiorców jest powiązana ze średnią krajową a ta wzrosła o 7,3%
A pracujący na minimalnej płacą od niej %, czyli jeżeli minimalna wzrosła o 5,3% to o tyle wzrosła kwota do ZUS
To w żaden sposób nie jest powiązane z inflacją.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 2 glos_rozsadku odpowiada and00

jak to nie. Przecież wynagrodenia rosną z powodu inflacji.

! Odpowiedz
42 13 ajwaj

Zadanie PISy dla polipologów, spin-doktorów, socjotechników i hejterów PISiu - odwracac uwage, sciemniac, od afer, przekretów, zlodziejstwa, oszustw itd.

Zadanie nie proste, bo jest to tylko czubek loda co na razie widac.
A w obiecanki malo kto wierzy. 1 mln. + 1 ha dla kazdego, nowa japonia, biliony zl. inwestycji przed wyborami. Magdalenka sie wystrzelala. I moze obiecac kazdemu BMW z kierowca > malo kogo ruszy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
39 9 ajwaj

Jakby ktos stawal w obronie ""moralnosci"", uczciwosci-inaczej PISy-marionetek NEOCON 80+:

""Przy następnym spotkaniu usłyszałem, że jakbym oddał 30 procent dochodów z reprywatyzacji, to CBA będzie będzie mnie ochraniać – zeznawał. Jaki (taki) był wyraźnie zaskoczony. Liczył na to, że Nowaczyk obciąży urzędników z ekipy Gronkiewicz-Waltz. "" itd.

https://www.newsweek.pl/polska/polityka/uklad-kolezenski-ze-srebrna-w-tle/gqtems7Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
45 9 search

Albo darmowe kondony albo kondony na recepte , zdecydujcie sie.
MI osobiscie sie podoba plan, im wiecej tym szybciej zaliczymy glebe,
Kazdemu juz od dawna radze kupowac waluty i transferowac do bankow zagranicznych, NIemcy czechy lub szwajcaria.

! Odpowiedz
70 40 marxs

bardzo typowe dla bankrutujących i upadających gospodarczo i politycznie krajów jest paradoksalnie zamiast oszczędzania masowe rozdawnictwo zasada jest prosta im bardziej bankructwo postępuje tym większe jest rozdawnictwo przyklady takich krajów to PISowska III RP,Wenezuela,Włochy,Grecja ,Argentyna czy Zimbabwe

! Odpowiedz
57 54 mith21

Plan PiS: 500+ dla niepracujących, 100 w odpisach podatkowych dla harujących cały miesiąc. Nie dziękuję, idźcie PiS w cholerę.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.