Wielton optymistycznie nastawiony do II poł. '20

2020-09-17 08:36
publikacja
2020-09-17 08:36
Wielton

Grupa Wielton oczekuje stopniowej poprawy na europejskich rynkach, prognozy na drugą połowę roku są optymistyczne, w średniej perspektywie chce osiągać wyższy poziom EBITDA - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Obecnie skupiamy się przede wszystkim na poprawie rentowności i obniżeniu zadłużenia, dbając o bezpieczeństwo płynnościowe poszczególnych spółek, dzięki efektywnemu zarządzaniu kapitałem pracującym. (...) Przewidujemy, że druga połowa roku powinna być bardziej optymistyczna. Europejskie gospodarki odnotowały duży spadek gospodarczy, jednak popyt na nasze produkty i uruchomione ponownie możliwości produkcji, dają szansę na powrót do stabilnego wzrostu" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes spółki Paweł Szataniak.

"W średniej perspektywie, naszym celem jest powrót do generowania wyższej EBITDA i sukcesywne zmniejszanie zadłużenia" - dodał wiceprezes spółki Piotr Maciej Kamiński.

Spółka podała, że w I półroczu przymusowe przestoje zakładów produkcyjnych i silny spadek popytu spowodowane pandemią koronawirusa istotnie wpłynęły na poziom sprzedaży.

W I połowie 2020 roku przychody grupy spadły o 38,6 proc. do 814,6 mln zł. Skonsolidowana sprzedaż wolumenowa wyniosła 7087 sztuk (spadek o 40,9 proc. rdr) i przełożyła się na wynik EBITDA, który wyniósł 23,8 mln zł (spadek o 72,1 proc. rdr). Strata netto grupy wyniosła 0,8 mln zł. (PAP Biznes)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki