W Irlandii zatrzymano dwóch Polaków podejrzanych o handel narkotykami

Policjanci z CBŚP ustalili, że na terenie Irlandii dwóch Polaków zajmuje się przestępczością narkotykową; zostali oni zatrzymani przez policję irlandzką, która zabezpieczyła 78 kg marihuany wartej 1,6 miliona euro - poinformowało w sobotę Centralne Biuro Śledcze Policji.

Według Centralnego Biura Śledczego Policji, była to wzorcowa współpraca służb polskich i irlandzkich.

Działania były koordynowane przez Europol. Wszystko zaczęło się, gdy policjanci z CBŚP dotarli do informacji, z której wynikało, że dwóch Polaków przebywających na stałe w Irlandii łamie prawo, handlując narkotykami.

Zebrane dane polscy funkcjonariusze - poprzez oficera łącznikowego CBŚP przy Europolu - przekazali policjantom z irlandzkiego Krajowego Biura do Walki z Narkotykami i Przestępczością Zorganizowaną (Garda National Drugs & Organised Crime Bureau). Zatrzymali oni Mariusza S. (38 lat) oraz Tomasza W. (39 lat).

W miejscowości Carlow w wynajętym domu policjanci zlikwidowali magazyn narkotykowy. Podczas przeszukania domu, mieszkania oraz pojazdów użytkowanych przez podejrzanych, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 78 kg marihuany oraz pieniądze w kwocie 21 tys. euro. Wartość zabezpieczonych podczas akcji w Irlandii narkotyków szacowana jest na 1,6 mln euro.

Obaj zatrzymani mężczyźni zostali aresztowani. Za posiadanie i obrót dużą ilością narkotyków na terenie Irlandii grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeden z zatrzymanych w Irlandii mężczyzn na terenie Polski poszukiwany był listem gończym przez Sąd Rejonowy w Zamościu.(PAP)

zbw/ ozk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil