Tusk: Jeśli Londyn zechce wydłużenia okresu przejściowego, nie będzie problemu

Kwestia wydłużenia okresu przejściowego dla Wielkiej Brytanii nie była omawiana podczas kolacji liderów 27 państw UE, ale jeśli Wielka Brytania zwróci się o to, nie będzie z tym kłopotu - wynika ze słów szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

(fot. Marcus Ericsson / TT / FORUM)

Tusk relacjonował na konferencji prasowej w czwartek po zakończeniu szczytu UE, że szefowie państw i rządów doszli do wniosku, że nie ma w tej chwili wystarczającego postępu w rozmowach dotyczących umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Jak podkreślił, liderzy poprosili głównego negocjatora unijnego o kontynuowanie wysiłków, by osiągnąć porozumienie.

W kwestii brexitu prawdopodobnie dojdzie do przedłużenia okresu przejściowego - powiedział na konferencji szef KE Jean-Claude Juncker. Ostrzegł, że brak porozumienia byłby niebezpieczny zarówno dla Unii Europejskiej, jak i Wielkiej Brytanii.

"Prawdopodobnie dojdzie do tego przedłużenia okresu przejściowego. To jest dobry pomysł. Nie najlepszy, ale myślę, że to da nam trochę przestrzeni do przygotowania przyszłych relacji w najlepszy sposób" - powiedział Juncker.

Szef KE wyraził przekonanie, że uda znaleźć się porozumienie z Wielką Brytanią. "Scenariusz braku porozumienia byłby niebezpieczny dla Wielkiej Brytanii, jak i UE" - zaznaczył.

(PAP)

stk/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 silvio_gesell

Jeśli okaże się, że można zarówno wejść jak i wyjść z unii bezpiecznie dla obu stron to UE stanie się potęgą na niespotykaną w historii skalę.

! Odpowiedz
3 1 eagleeye

Mówili ze brytole wymiekną a tu okazuje sie źe wymienka banda nieudaczników z brukselki

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil