REKLAMA

Tajemnicza sprzedaż klaczy w Janowie Podlaskim

2020-10-14 06:49
publikacja
2020-10-14 06:49
fot. Jacek Szydłowski / FORUM

Państwowa stadnina tanio i w nietypowych okolicznościach pozbyła się pretendentki do tytułu czempionki świata – informuje środowa "Rzeczpospolita".

"Stadnina Janów Podlaski to legendarna hodowla koni arabskich, która wskutek decyzji personalnych podjętych od czasu przejęcia władzy przez PiS stanęła na skraju bankructwa" – pisze gazeta

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że w ubiegłym tygodniu stadninę odwiedziło CBA. "Z jakiego powodu? Sprawa jest tajemnicza. Wydział komunikacji społecznej CBA informuje, że śledztwo prowadzi Prokuratura Regionalna w Lublinie, która jako jedyna może udzielić informacji dotyczących czynności. Ta ostatnia przekonuje, że wspomnianych czynności nie zlecała" – podaje "Rz".

Informuje jednak, że nieoficjalnie wiadomo, że sprawdzane były umowy zawarte w latach 2018–2020, gdy stadniną kierował Grzegorz Czochański. Z informacji gazety wynika, że jedna z nich budzi największe kontrowersje: sprzedaż klaczy Alsy pod koniec 2019 r.

Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że cena za klacz realnie wyniosła około 300 tys. euro, ale, jak podaje gazeta powołując się na "Świat Koni" klacz została sprzedana "za kwotę co najmniej trzykrotnie niższą od swojej potencjalnej wartości". (PAP)

akuz/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (7)

dodaj komentarz
darius19
witamy tow."ajwaj" klasyczny troll. Zamet, dezinformacja, opluwanie. Nie moge sie doczekac info o wyprobowania na sobie rosyjskiej szczepionki?
marianpazdzioch
Absurdów komunizmu cd. Prokuratura chodzi po pegieerze.
ajwaj
Skradzione przez Magdalenke POPISów & ca. 200 tys €
bylo by tylko czubkiem loda
Przekrety szly i ida na konkretna kase, gdzie swoich PO nie ruszalo i PISy swoich nie ruszaja
plutarch
jestem putinowski trollem na tym forum
katzpodola odpowiada plutarch
Jest trolle to fakt ale tu ma rację. jedna banda nie lepsza od drugiej. A zasada jest jedna nie ruszamy swoich ani my was a wy nas. Przykład Nowaka który poszdł siedzieć to tylko i wyłącznie zasługa ukraińców.
plutarch odpowiada katzpodola
Powiedz mi, kto w Magdalence należał do PO. Raz!
plutarch odpowiada katzpodola
Dwa: to jest znany numer kremlowskiej maszynki propagandowe, żeby oczerniać Solidarność, Wałęsę, Okrągły Stół i Magdalenkę. Kompromis był z komuną i chwała za to, inaczej ten system nie padłby do dzisiaj i byłaby druga Białoruś. Dzięki temu kompromisowi udało się doprowadzić do pierwszych wolnych wyborów i Dwa: to jest znany numer kremlowskiej maszynki propagandowe, żeby oczerniać Solidarność, Wałęsę, Okrągły Stół i Magdalenkę. Kompromis był z komuną i chwała za to, inaczej ten system nie padłby do dzisiaj i byłaby druga Białoruś. Dzięki temu kompromisowi udało się doprowadzić do pierwszych wolnych wyborów i rządów Mazowieckiego.

Powiązane: Stadnina koni w Janowie Podlaskim

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki