REKLAMA

Shoper rozważa giełdowy debiut

2021-03-09 09:30
publikacja
2021-03-09 09:30
Shoper rozważa giełdowy debiut
Shoper rozważa giełdowy debiut

Shoper, właściciel platformy e-commerce do prowadzenia sklepu internetowego, złożył 5 marca prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego i rozważa giełdowy debiut - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Mamy za sobą dynamiczny wzrost i jeszcze ambitniejsze plany na przyszłość. Skupiamy się na rozwoju biznesu, ale też rozważamy różne scenariusze rynkowe, w tym giełdowy debiut. Dlatego złożyliśmy prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego" – poinformował cytowany w komunikacie prezes Shoper Marcin Kuśmierz.

"Branża e-commerce od kilku lat jest w dynamicznym ruchu wzrostowym, który dodatkowo przyspieszył w 2020 roku. Wzrost powinien być kontynuowany w kolejnych latach, a patrząc na kraje Europy Zachodniej, na rynku jest jeszcze dużo miejsca dla nowych biznesów, rozszerzających lub tworzących swoją ofertę sprzedaży internetowej. Mamy ambicje jeszcze bardziej umocnić nasz status platformy pierwszego wyboru i pozycję wiodącego partnera dla tych podmiotów" – dodał.

W 2020 roku przychody spółki wzrosły o 69 proc. r/r do 47 mln zł, a EBITDA o 104 proc. r/r. do 22 mln zł. W ubiegłym roku na platformie Shoper klienci wygenerowali obrót GMV w wysokości 4 mld zł, co oznacza wzrost o 87 proc. r/r.

W 2020 r. z usług Shoper korzystało ponad 20 tys. użytkowników, w tym 15,8 tys. klientów Shoper i ponad 4 tys. sklepów sprzedawanych przez partnerów na zasadzie private label. (PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki