Pieskow: Trwa śledztwo w sprawie afery dopingowej

Rosja prowadzi śledztwo w sprawie afery dopingowej - poinformował rzecznik Kremla. Dmitrij Pieskow zapewnił, że Moskwa jest gotowa współpracować w tej sprawie z międzynarodowymi organizacjami. Światowa Agencja Antydopingowa domaga się odsunięcia rosyjskich sportowców od międzynarodowych imprez, w tym igrzysk w Rio de Janeiro. Decyzję ma podjąć dziś Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Dmitrij Pieskow
Dmitrij Pieskow (fot. SERGEI KARPUKHIN / FORUM)

Ostrą reakcję Światowej Agencji Antydopingowej wywołał raport specjalnej komisji, która stwierdziła, że w Rosji fałszowano testy antydopingowe. Przy tym eksperci uznali, że udział w tym procederze brali urzędnicy państwowi i służby specjalne.

- Prezydent Putin i inne ważne osoby nieraz informowali o twardym postanowieniu przeprowadzenia śledztwa w sprawie wszystkich zarzutów - oświadczył rzecznik Kremla. Dmitrij Pieskow przypomniał też, że już kilka miesięcy temu Władimir Putin zapowiedział ścisłą współpracę rosyjskich organów śledczych z międzynarodowymi organizacjami. Kremlowski rzecznik dodał, że na polecenie prezydenta zostali zawieszeni urzędnicy wymienieni w raporcie komisji antydopingowej. Jednocześnie wyjaśnił, że nie odsunięto od pracy ministra sportu Witalija Mutko, ponieważ nie wskazano go w raporcie, jako osoby bezpośrednio związanej z procederem fałszowania testów antydopingowych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mg/to/

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Haka

Panie Pieskow daruj pan sobie,nikt na swiecie wam juz nie wierzy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil