REKLAMA
TYLKO U NAS

POLIMEX-MOSTOSTAL: Zawarcie listu intencyjnego z General Electric Global Services GmbH Oddział w Polsce

2019-07-01 14:22
publikacja
2019-07-01 14:22
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 17 / 2019
Data sporządzenia: 2019-07-01
Skrócona nazwa emitenta
POLIMEX-MOSTOSTAL
Temat
Zawarcie listu intencyjnego z General Electric Global Services GmbH Oddział w Polsce
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd „Polimex-Mostostal” S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”, „Strona”) informuje, że w dniu dzisiejszym został zawarty list intencyjny („LOI”) pomiędzy Spółką a General Electric Global Services GmbH Oddział w Polsce z siedzibą w Warszawie („GE”, „Strona”, łącznie ze Spółką jako „Strony”). W ramach LOI Strony wyrażają wolę wspólnego przygotowania i złożenia oferty w postępowaniu prowadzonym przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. („Zamawiający”) na realizację dwóch bloków gazowo-parowych w PGE GiEK S.A. Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra („Postępowanie”), prowadzenia w ramach Postępowania negocjacji z Zamawiającym, a w przypadku wygrania Postępowania, zawarcia odpowiedniej umowy wykonawczej. LOI przewiduje możliwość zawarcia umowy konsorcjum przez Strony i podmioty zależne od Stron przed złożeniem oferty w Postępowaniu.

LOI przewiduje wyłączność działań Stron w zakresie Postepowania. Zgodnie z LOI Strony nie mają podstaw do roszczeń względem drugiej strony w przypadku przegrania Postępowania. LOI podlega jurysdykcji prawa polskiego.

LOI obowiązuje Strony, w zależności od tego które ze zdarzeń wystąpi wcześniej: _i_ do chwili niezakwalifikowania przez Zamawiającego oferty Stron do Postępowania, _ii_ do chwili odwołania Postępowania przez Zamawiającego, z wyjątkiem ponowienia Postępowania na tych samych warunkach technicznych i podobnym zakresie, _iii_ do chwili wyboru przez Zamawiającego w ramach Postępowania innego podmiotu niż Strony, _iv_ do chwili pisemnego zawiadomienia Strona przez drugą Stronę o odstąpieniu od negocjacji dotyczących zawarcia umowy konsorcjum, _v_ do chwili zgodnego i pisemnego postanowienia Stron o rozwiązaniu LOI, _vi_ do dnia 15 listopada 2019 roku, jeżeli Strony nie postanowiły inaczej, _vii_ upływu terminu do naprawy skutków naruszenia LOI przez stronę naruszającą.

Zawarty LOI jest kolejnym krokiem rozwoju współpracy, po projekcie budowy bloków energetycznych nr 5 i 6 w PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Opole, z partnerem kontraktowym jakim jest GE, a także ważnym elementem w realizacji strategii Spółki.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2019-07-01 Michał Głowiński Specjalista ds. prawnych
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki