REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Metaversum S.A.: Wyjaśnienia Zarządu dotyczące planowanej zmiany firmy i przedmiotu działalności Emitenta oraz przejęcia Tech Robotics sp. z.o.o.

2023-03-15 08:30
publikacja
2023-03-15 08:30
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 5 / 2023
Data sporządzenia: 2023-03-15
Skrócona nazwa emitenta
Metaversum S.A.
Temat
Wyjaśnienia Zarządu dotyczące planowanej zmiany firmy i przedmiotu działalności Emitenta oraz przejęcia Tech Robotics sp. z.o.o.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W nawiązaniu do treści projektów uchwał, które zostały przekazane do wiadomości publicznej wraz z ogłoszeniem o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Metaversum S.A. z siedzibą w Warszawie („Emitent”) na dzień 24 kwietnia 2023 roku, Zarząd Emitenta wyjaśnia, że planowana zmiana firmy Emitenta na „Polska Grupa Militarna S.A.”, planowana zmiana przedmiotu działalności Emitenta, oraz planowane przejęcie Tech Robotics sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie w zamian za akcje Emitenta, związane jest z planem skupienia działalności Emitenta na rynku militarnym. Proponowane przez Zarząd Emitenta zmiana firmy i przedmiotu działalności Emitenta, oraz przejęcie Tech Robotics sp. z.o.o., wynikają z doświadczeń płynących z dotychczasowej współpracy Emitenta z Tech Robotics sp. z.o.o. oraz z analizy potencjału rynku militarnego. O współpracy z Tech Robotics sp. z.o.o. oraz o rozpoczęciu działalności na rynku militarnym Emitent informował w raporcie bieżącym ESPI nr 8/2022 z dnia 10 czerwca 2022 roku oraz w raporcie bieżącym ESPI nr 10/2022 z dnia 20 czerwca 2022 roku.

Zarząd Emitenta wyjaśnia, że w przypadku uchwalenia zmiany firmy i przedmiotu działalności, oraz przejęciu 100% udziałów Tech Robotics sp. z.o.o., Emitent skupi się na następujących obszarach:
1. Robotyka pola walki, w tym roboty szkoleniowe, patrolowe, zwiadowcze, defensywne i ofensywne.
2. Produkcja BSP (tj. Bezzałogowych Statków Powietrznych)
3. Zastosowania AI na współczesnym polu walki;
4. Produkcja amunicji oraz obrót wyrobami i technologiami o przeznaczeniu wojskowym, podlegającymi koncesji

Emitent, w szczególności po przejęciu Tech Robotics sp. z.o.o., będzie posiadać kompetencje do prowadzenia działalności w obszarach Robotyka pola walki, w tym roboty szkoleniowe, patrolowe, zwiadowcze, defensywne i ofensywne (pkt 1 powyżej) oraz Zastosowania AI na współczesnym polu walki (pkt 3 powyżej). Ponadto Emitent prowadzi rozmowy z potencjalnymi partnerami o działalności w obszarach Produkcja BSP (tj. Bezzałogowych Statków Powietrznych) (pkt 2 powyżej) oraz Produkcja amunicji i obrót wyrobami, i technologiami o przeznaczeniu wojskowym (pkt 4 powyżej).

Tech Robotics to Polska, dynamicznie rozwijająca się spółka, z sektora robotyki militarnej. Głównym kierunkiem działań Spółki jest rozwój samodzielnych robotów na współczesne pole walki, określanym terminem “Robotics on the Battelfield”.
Odbiorcami robotów są polskie i zagraniczne służby mundurowe. Spółka posiada przedstawicieli na rynku Francuskim i Węgierskim oraz prowadzi rozmowy z nabywcami na terenie innych państw.
Spółka posiada Natowski NCAGE CODE o numerze 9APJH
www.techrobotics.pl
https://www.facebook.com/TechRoboticsRTS
https://www.pb.pl/tech-robotics-szuka-miejsca-w-sektorze-obronnym-1147353?fbclid=IwAR0mfu1Sy_OKykMDmJSMI3XFhXeGc42AsIWMo64kWFfRJeXBC0YurfQf8hE

Zarząd Emitent wskazuje, że w przypadku uchwalenia zmiany firmy i przedmiotu działalności, oraz przejęcia Tech Robotics sp. z.o.o., Emitent zaprzestanie prowadzenia działalności polegającej na tworzeniu nowych produktów w obszarze blockchain oraz gier wideo.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2023-03-15 Radomir Woźniak Prezes Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki