Kuczyński: PPK z opóźnionym zapłonem

Inauguracja działalności Pracowniczych Planów Kapitałowych wypadła mocno poniżej oczekiwań. Z pierwszych danych napływających z rynku wynika, że ok. 60 proc. pracowników dużych firm (które, zgodnie z ustawą, jako pierwsze podpisują umowy o prowadzenie PPK dla swoich załóg) złożyło deklarację o wypisaniu się z oszczędzania w ramach PPK. Tymczasem początkowe szacunki zakładały, że z PPK zrezygnuje 2 razy mniej pracowników.

Na ten temat, a także o gospodarczych wątkach w exposé Mateusza Morawieckiego, stopach procentowych w Polsce i Europie oraz międzynarodowych wydarzeniach wpływających na notowania rozmawiamy z Piotrem Kuczyńskim, analitykiem rynków finansowych, w podsumowaniu tygodnia na rynkach na Bankier.pl.

PS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 2 sawkaa

Ja nie uważam, żeby ten program był jakiś zły czy niekorzystny dla ludzi. Od wielu lat w innych krajach się sprawdza i wszyscy w nim uczestniczący są zadowoleni, wielu moich przyjaciół w Wielkiej Brytanii pozytywnie się o nim wypowiada

! Odpowiedz
2 2 silvio_gesell

Za często mrugają więc kłamią. Tu jest ktoś kto nie mruga:
https://www.youtube.com/watch?v=u7lweNCCwS0

! Odpowiedz
1 19 jar1974

Klasa polityczna tyle razy okradla narod ,ze ludzie nie wierza polityka. Byly ksiazeczki mieszkaniowe lokaty dla dzieci!!!!!!! Bylo OFE za co buzek do dzisiaj jest na garnuszku niemieckim z pensja liczona w milionach za kadencje!!!!!! Coraz wiecej ludzi nawet kasy do banku nie nosi bo nie wierzy ze oddadza!!!!!!! Przyjdzie tusk i powie ze jak sa twoje to sobie je wyciagni!!!!! Nie dziekuje banda kretaczy

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 37 428ustka

ja daje na konto i nikogo nie musze sie pytac kiedy i ile moge wziac

! Odpowiedz
9 74 gerth

"PPK są właśnościa obywateli. Ja, Mateusz Morawiecki zapewniam państwa że te środki są prywatne, dziedziczone i nikt ich wam nie zabierze. W odpowiedni czasie wprowadzimy tylko malutką nocną popraweczkę w ramach której wypłaty z konta PPK zostaną objęte prawym i sprawiedliwym, równym, prostym 90% podatkiem."

! Odpowiedz
0 1 silvio_gesell

Bez zmiany konstytucji na pewno.

! Odpowiedz
24 22 emeryt_giełdowy

Panie Kuczyńskie - pytanko??
Kto i kiedy wprowadził limit 30-ść limitu składki na ZUS???
Dlaczego wtedy nikt nie kwestionował konstytucyjności tego rozwiązania.
Dlaczego wtedy nie wprowadzono do systemu podatkowego
Dlaczego Prof. Chmaj dopiero teraz odwołuje się do art 32 Konstytucji RP.
Pan sugeruje, że system emerytalny po wprowadzeniu limitu maxymalnej emerytury się rozsypie, ponieważ LEWICA zaproponowała stawkę maxymalną.
Osobiście sądzę , że propozycja czarnej lewicy, likwidacji limitu 30-ści spowodowałby większą katastrofę. Tylko niewiele osób z obecnego pokolenia 65+ miała by przyjemność oglądać to ta piękną katastrofę.
W chwili wprowadzania limitu 30-ści składek na ZUS zakładano, że osoby te będą odkładały nadwyżki na Prywatny Kapitał Emerytalny.
Nikt rozsądny z pokolenia 30-40+, kto uzyskuje obecnie przez 10-20 lat roczne wynagrodzenia na poziomie przekraczającym 150 tys. zł rocznie nie odkłada i/lub nie inwestuje swoich nadwyżek z myślą o przyszłości swojej emerytury. Nie sądzę, aby osoby które w ciągu 4 lat uzyskują wynagrodzenia roczne i odprawy z tytułu kontraktów menadżerski po 3-5 mln zł. nie zabezpieczali swojej przyszłego kapitału na emeryturę i rodziny.
Sam Pan powiedział, że Pan odkładał z myślą o przeszłości Takich jak Pan posiadających Prywatny Kapitał Emerytalny w tym kraju jest więcej. Ostatecznie Polak potrafi i umie zainwestować posiadany kapitał ........... .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 33 emeryt_giełdowy

Errata do "Dlaczego wtedy nie wprowadzono do systemu podatkowego" stawki np. 50% PIT dla osób, które zarabiają rocznie ponad 200 tys. zł.
https://www.forbes.pl/finanse/ilu-bogatych-ludzi-zyje-w-polsce-raport-kpmg/gx2jq3r
Nie wprowadzono, ponieważ taka stawka podatku dochodowego obciążyłaby bezpośrednio "lepszy sort" i "nową elitę", która uzyskuje takie wynagrodzenia z tytułu bycia członkami Zarządu Spółek.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 31 hatlik1

to nie drugi raz OKRADZIONO POLAKÓW TYLKO TRZECI KSIĄŻECZKI MIESZKANIOWE , OFFE .A TRZECI BEDZIE PPK!!!!!!!!! DLACZEGO RZĄD NIE ZAGWARANTUJE STOPY MINIMALNEGO ZYSKU 2% PONAD INFLACJĘ????????

! Odpowiedz
3 4 silvio_gesell

Bo nie rośnie populacja w tempie 2%.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Partnerem sekcji o PPK jest:

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil