REKLAMA

January Ciszewski i JRH wychodzą z akcjonariatu Columbus Energy

2022-08-17 20:06
publikacja
2022-08-17 20:06
January Ciszewski i JRH wychodzą z akcjonariatu Columbus Energy
January Ciszewski i JRH wychodzą z akcjonariatu Columbus Energy
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

January Ciszewski wraz z kontrolowaną firmą inwestycyjną JR Holding (JRH) wychodzą z akcjonariatu Columbus Energy. Ciszewski i JRH nabyli pakiet w Columbus Energy w 2015 roku za 1 mln zł, finalnie ze sprzedaży wcześniejszych pakietów oraz ostatecznego wyjścia, uzyskali łącznie przychód w wysokości 140 mln zł - podała JRH w komunikacie prasowym.

"Inwestowałem w Columbusa, gdy był jeszcze startupem, a branża fotowoltaiki nie była uznawana za szczególnie perspektywiczną. W tamtym czasie mało kto dostrzegał potencjał, który później wykorzystał Columbus, stając się liderem branży" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym Ciszewski.

"Pomimo spadku notowań od szczytu jest to najbardziej zyskowna nasza inwestycja, łącznie z wcześniejszymi transakcjami wraz z JRH uzyskaliśmy 140 mln zł ze sprzedaży posiadanego w Columbusie pakietu. Oznacza to zwrot 140 mln zł z zainwestowanego 1 mln zł. Trudno nie uznać tego wyniku za satysfakcjonujący" - dodał.

JRH podał, że po zmianach w akcjonariacie założyciel Columbusa Dawid Zieliński dysponuje niemal połową akcji spółki, w którą aktywnie zaangażował się także Piotr Kurczewski, wspierając ją nie tylko finansowo, ale także operacyjnie. JRH i January Ciszewski po latach zaangażowania operacyjnego w ostatnim czasie pełnili funkcję inwestorów finansowych, nie angażując się w bieżące zarządzanie firmą.

Columbus Energy złożył w lipcu Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie prospektu sporządzonego w związku z ubieganiem się o dopuszczenie i wprowadzenie wszystkich akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym GPW.

JRH to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka, koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. (PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
ehud
Holding to forma zrzeszenia kilku spółek, powiązanych ze sobą kapitałowo lub personalnie. Zazwyczaj jedna z nich jest dominująca i może kontrolować działalność pozostałych.

Kim jest ten Styczeń?
hotei
gościem który sypał akcjami Columbusa przez ponad ostatni rok

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki