REKLAMA

Zbigniew Jakubas przestrzega przed "hossą"

2020-11-26 20:18
publikacja
2020-11-26 20:18
Zbigniew Jakubas przestrzega przed "hossą"
Zbigniew Jakubas przestrzega przed "hossą"
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Zbigniew Jakubas przestrzega przed zbyt huraoptymistycznym podejściem do spółek mocno rosnących w czasie koronawirusa. - Wycena jest pochodną wyników i rzetelności - mówi Jakubas.

Spotkanie ze Zbigniewem Jakubasem odbyło się w ramach konferencji WallStreet 24 Online organizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

- Ten rok nie jest dobry, przez pandemię nie jest, nie oczekujemy nadzwyczajnych zysków - powiedział Jakubas o swoich spółkach. Zdaniem Jakubasa najważniejsze jest - w obecnych czasach - utrzymanie kapitału.

Jednocześnie Jakubas przestrzegł przed hurraoptymizmem i spółkami z wycenami rozgrzanymi do czerwoności, u których gwałtowne wzrosty na giełdzie nie idą w parze z gwałtownym wzrostem wyników. - Przestrzegam przed takimi spółkami. Niektóre mają wycenę EBITDA razy 100 razy 150, a nawet razy 200 - stwierdził Jakubas, pokazując inwestorom swoją inwestycję sprzed lat. 

Jakubas m.in. zaprezentował wykres Energopolu, który swego czasu z 4 zł poszybował na 170 zł w ciągu kilku miesięcy, choć nie miało to uzasadnienia w wynikach. Później cena akcji wyraźnie spadła. - Balony mają ujście gwałtowne i na to musicie Państwo zwracać uwagę. Nic nie rośnie w nieskończoność - stwierdził Jakubas.

Jakubas zaprezentował też spadek Optimusa w bańce internetowej, Wówczas na hossie "dotcomów" Optimus mocno zyskiwał jako posiadacz m.in. Onet, szybko się jednak okazało, że inwestorzy przesadzili z oczekiwaniami.

- Obserwując rynek od wielu lat, teraz widzę kilka spółek, których wyceny są abstrakcyjne, Przestrzegam inwestorów, zwłaszcza tych, którzy są pierwszy rok na rynku. Giełda rosła na niektórych spółkach, ale to były głównie spekulacyjne wzrosty - ocenił gwałtowne skoki wartości Jakubas. Spółek z nazwy nie chciał jednak wymienić.

AT

Źródło:
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (12)

dodaj komentarz
ptak1234
Enea 0,16 najtańsza spółka
wtomek
{"Wycena jest pochodną wyników i rzetelności" - pan chyba przeleżał pół wieku pod lodem.} Najpierw zrozum, co on powiedział , wycena emocjami jest wyceną krótkotrwałą , idź ochłodź czoło lodem mądralo.
michalshk
Wycena krótkotrwała która trwa przez większość czasu.
bogdant
kto smial wlaczyc hosse, nie informujac wczesniej jakubasa?
michalshk
"Wycena jest pochodną wyników i rzetelności" - pan chyba przeleżał pół wieku pod lodem. Liczą się TYLKO emocję i reakcja na czynniki występujące w otoczeniu. Ewentualnie interpretacja wydarzeń przez algorytmy.
itso_chram_panszczyzna
jeszcze tylko butów mi brakuje i będę miał kompletny garnitur a wtedy zobaczycie objawienie guru co przynajmniej nie myli hossy z bessą no i przynajmniej bym doradził żeby używać stop loss
bankierkomentuje
ciągle są tanie spöłki z ogromnym majätkiem mimo że nie pokazują zysków.
Warto spojrzeć na BBI Dev czy Famur.
****
****
nie ostrzegał bo po co, leszczyna co zawisła na haku np. 4mass po 2-4zł być może będzie przyglądać siē stratom latami tak jak ci co kupili akcje od Majdana - Vabun po 6 czy 8 zł.
Jak
ciągle są tanie spöłki z ogromnym majätkiem mimo że nie pokazują zysków.
Warto spojrzeć na BBI Dev czy Famur.
****
****
nie ostrzegał bo po co, leszczyna co zawisła na haku np. 4mass po 2-4zł być może będzie przyglądać siē stratom latami tak jak ci co kupili akcje od Majdana - Vabun po 6 czy 8 zł.
Jak wyjdą na zero przed upływem 10 lat to gratuluje.
****
****
Spółki informatyczne z New Connect są ciągle atrakcyjne a rynek spokojny na zakupy:

- XPLUS (rok w rok dywidenda i ostatnio się podwoiła)

- Makolab (ten to nawet cena/zysk ma kolo 7 - sprawdzić to należy).

Na zakupy zapraszamy ale rozważnie i nie na hurra.
wjagus
Famur nie bez powodu nie pokazuje zyskow...
loool
Tylko bitcoin , niedługo po 1 mln $$$
ololukasz
Się znalazł znawca! Nie musi wymieniać tych spółek bo każdy je zna i już za późno na takie dewagacjie! Mógł ostrzegać w marcu kwietniu kiedy to Medcamp Mercato Biomedlublin Inogene BIOMAXIMA GenXone (ten nieco później) i wiele tego typu spółek,-te są najpopularniejsze, rozpoczynały swój rajd. Kiedy to rzesza nowych Się znalazł znawca! Nie musi wymieniać tych spółek bo każdy je zna i już za późno na takie dewagacjie! Mógł ostrzegać w marcu kwietniu kiedy to Medcamp Mercato Biomedlublin Inogene BIOMAXIMA GenXone (ten nieco później) i wiele tego typu spółek,-te są najpopularniejsze, rozpoczynały swój rajd. Kiedy to rzesza nowych klientów domów MAKLERSKI wchodziło na rynek.

Powiązane: W co warto teraz zainwestować?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki