REKLAMA
ZAGŁOSUJ

JR Holding ASI chce zainwestować w spółkę LaserTec i wesprzeć ją w wejściu na giełdę

2021-03-19 09:02
publikacja
2021-03-19 09:02
JR Holding ASI chce zainwestować w spółkę LaserTec i wesprzeć ją w wejściu na giełdę
JR Holding ASI chce zainwestować w spółkę LaserTec i wesprzeć ją w wejściu na giełdę
fot. Grand Warszawski / / Shutterstock

JR Holding ASI podpisał list intencyjny z firmą LaserTec. Notowana na NewConnect spółka zamierza zainwestować w ten podmiot oraz wesprzeć go w wejściu na rynek NC lub rynek regulowany GPW - podała JR Holding ASI w komunikacie.

"Zaangażowanie kapitałowe w LaserTec oraz wspieranie tej spółki w upublicznieniu wpisuje się w naszą strategię rozwoju. Podmiot ten posiada bardzo wysokie kompetencje w zakresie własnych rozwiązań magazynów energii, które są oferowane dla gospodarstw domowych, przemysłu oraz farm fotowoltaicznych. Jestem przekonany, że LaserTec będzie w mógł kooperować z naszymi spółkami portfelowymi z branży OZE i rozwijać w ten sposób swój biznes. Kolejnym etapem będzie upublicznienie spółki na rynku NewConnect lub rynku regulowanym GPW" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes JR Holding ASI January Ciszewski.

W komunikacie podano, że jedną z możliwości upublicznienia jest połączenie LaserTec z publiczną spółką akcyjną w ramach realizacji transakcji odwrotnego połączenia.

JR Holding ASI udzieli również tej spółce finansowania przeznaczonego na jej dalszy rozwój. Firmy planują podpisać umowę o współpracy do 31 maja 2021 roku. JR Holding ASI podpisał również przedwstępną umowę objęcia 980 akcji zwykłych LaserTec w nowej emisji za łączną kwotę blisko 3 mln zł.

LaserTec specjalizuje się w obszarze technologii laserowych dla przemysłu. W ofercie posiada własne rozwiązania magazynów energii dla gospodarstw domowych, przemysłu oraz farm fotowoltaicznych. Ponadto spółka opracowuje i produkuje baterie trakcyjne w technologii litowo-jonowej do pojazdów elektrycznych oraz urządzeń przemysłowych.

JR Holding ASI jest spółką inwestycyjną notowaną na rynku NewConnect od listopada 2012 r. Zgodnie ze strategią, firma zamierza osiągnąć do końca 2022 r. wartość aktywów w portfelu inwestycyjnym na poziomie 3 mld zł, rozpocząć pierwsze inwestycje w spółki zagraniczne i globalne, a także zainwestować w latach 2021-2022 200-500 mln zł m.in. w projekty z obszaru Digital Business. Spółka planuje również przenieść notowania na rynek główny GPW.(PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki