REKLAMA

Grupa Bowim chce wydać na inwestycje w latach 2017-20 ok. 57,3 mln zł

2017-10-17 08:40
publikacja
2017-10-17 08:40

Grupa Bowim zakłada w strategii na lata 2017-20, że inwestycje podstawowe i dodatkowe grupy wyniosą w tym okresie ok. 57,3 mln zł. Spółka chce utrzymać dotychczasowe tempo wzrostu przychodów - podał Bowim w komunikacie.

Bowim poinformował, że wśród głównych zadań na lata 2017-2020 jest utrzymanie dotychczasowego tempa wzrostu przychodów "poprzez dalszy rozwój zarówno organiczny, jak i wertykalny, prowadzący do ciągłego zwiększenia udziału w rynku dystrybucji wyrobów hutniczych w tym również poprzez ekspansję na rynki zaopatrywane dzisiaj przez mniejszych dostawców i dystrybutorów oraz poprawę rentowności dzięki zwiększeniu ekspozycji na bardziej marżowe segmenty rynku".

Spółka chce umocnić pozycję grupy, jak i zbudować wartość dodaną na poziomie operacyjnym, poprzez sieć magazynów detalicznych w lokalizacjach zbliżonych dzisiejszym oddziałom handlowym spółki.

"Dodatkowym impulsem tworzącym wartość dodaną będzie optymalne wykorzystanie nowych mocy przerobowych, wynikających z rozszerzenia zakresu produkcji w spółce zależnej Passat Stal. Planowana jest również optymalizacja kosztowa będąca następstwem unowocześnienia logistyki załadowczej centrum logistyczno-dystrybucyjnego w Sosnowcu, a także redukcji kosztów usług obcych" - napisano w komunikacie.

Łączne nakłady na inwestycje podstawowe i dodatkowe grupy Bowim planowane na lata 2017–2020 w celu realizacji strategii wynieść mają ok. 57,3 mln zł.

Spółka poinformowała, że jej zarząd aktywnie analizuje rynek w celu potencjalnego dokonania przejęć i akwizycji.(PAP Biznes)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki