Głosowanie nad wotum nieufności dla ministra Szyszki w czwartek wieczorem

Głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra środowiska Jana Szyszki odbędzie się w bloku głosowań - poinformował wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. Zgodnie z harmonogramem obrad Sejmu, głosowania zaplanowane są w czwartek w godzinach 20-23.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

Brudziński, zamykając trwającą około półtorej godziny sejmową debatę nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra, zapowiedział: "Do głosowania w tej sprawie przystąpimy w bloku głosowań".

Wniosek o wotum nieufności dla ministra środowiska złożył klub PO. Platforma krytykuje szefa MŚ m.in. za ustawę dot. wycinki drzew czy sytuację w Puszczy Białowieskiej. PiS uznaje zarzuty za niemerytoryczne i zapowiada obronę ministra.

Szyszko do opozycji: Możemy sobie wszystko wyjaśnić

Możemy sobie wszystko wyjaśnić; proponuję rozmowy - tak minister środowiska Jan Szyszko zwrócił się do opozycji podczas czwartkowej sejmowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla niego. Dziękował też premier Beacie Szydło za obronę.

Minister powiedział, że obejmując urząd prosił wszystkie kluby w Sejmie o to, żeby się spotkać i przedstawić, w jaki sposób ma wyglądać polityka ochrony środowiska w wydaniu rządu Prawa i Sprawiedliwości. "Chodziło mi o to, żebyśmy się rzeczywiście zrozumieli i zaczęli działać w kierunku dobra dla Polski" - wyjaśnił.

"Powtarzam prośbę i proponuję, żeby o Puszczy Białowieskiej mówić w Puszczy Białowieskiej w towarzystwie ludzi, którzy tam mieszkają i na bazie danych, które zostały zebrane. (...) Bardzo proszę, żebyście państwo skorzystali, żebyśmy mogli spotkać się w Puszczy Białowieskiej i zobaczyć, w jaki sposób wyglądają siedliska Natury 2000, i w jaki sposób musimy chronić te siedliska zgodnie z prawem Unii Europejskiej" - mówił.

Kończąc swoje wystąpienie minister jeszcze raz zaprosił przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych do rozmowy. "Za czasów mojej młodości, gdy ktoś miał do kogoś jakieś zapytanie, to po prostu przychodził do domu, pukał do drzwi, mówił: niech będzie pochwalony albo dzień dobry, zdejmował czapkę, dostawał herbatę, kawę i wyjaśniało się wszystkie sprawy. Bardzo bym prosił, aby traktować również to ostatnie moje powiedzenie, jako zaproszenie do mojego domu. Możemy sobie wszystko wyjaśnić" - powiedział Szyszko.

Szyszko zabrał głos po szefowej rządu. Beata Szydło broniła go, przekonując m.in., że dzięki niemu pakiet klimatyczny uwzględnia charakter polskiej gospodarki, która jest oparta na węglu. Podkreśliła też, że minister środowiska jest cenionym w świecie specjalistą.

Krytykowała ponadto PO, która złożyła wniosek o odwołanie Szyszki. Dziś kłamliwie alarmujecie, że lasy są zagrożone, a tak naprawdę wiecie, że nowe przepisy dotyczą tylko prywatnych działek i prawa Polaków do decydowania o tym, co dzieje się w ich ogródkach; to "fake news" - mówiła.

"Chciałem serdecznie podziękować za dzisiejszą debatę. Serdecznie dziękuję pani premier za obronę. Muszę powiedzieć, że jako mężczyzna czułem się trochę nieswojo. Raczej uważam, że to mężczyźni powinni bronić kobiet, a nie kobiety mężczyzn. Pani premier dziękuję za to bardzo" - powiedział Szyszko.

Debata nad wnioskiem trwała około 1,5 godz. Głosowanie - w czwartek wieczorem. PO, która złożyła wniosek, krytykuje szefa MŚ m.in. za ustawę dot. wycinki drzew czy sytuację w Puszczy Białowieskiej.

mmu/ son/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 7 ~Anita

Szyszko obleciał goły strach. Niebawem podobny strach obleci całą brygadę 'dobrej zmiany' z Szydło, Macierewiczem, Misiewiczem i Ziobro na czele. Wasz czas się kończy Panowie i Panie.

! Odpowiedz
0 6 ~duduś

wycinkę drzew kto ma działkę czy grunty to chwali ale za nepotyzm p. szyszko to będzie pan odpowiadał [ córki pan u siebie zatrudnił ?] , to samo za zatajenie majątku sama "stodoła" warta kilkaset tys. zł i inne nie ujawnione , podejrzane powiązania z imperium rydzyka...

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 13 ~inaltro

Na moich oczach wyrąbali ok 2 h drzew, rosły te drzewa ok 20 lat i były, nagle minister od destrukcji środowiska dał cynk i poooszło, piły nawet w świętą niedziele chodziły. I to teraz w marcu, na tych drzewach były gniazda, tak wygląda ochrona środowiska w cywilizowanym kraju. Szyszka niech spłonie na stosie z bezmyślnie ściętych drzew. A jego obrońcom dużo zdrowia życzę od smogu, spalin i śmieci w lasach, rowach, łąkach, ech, szkoda gadać prymitywne społeczeństwo i tyle

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 5 ~Dżejms

Jak się martwisz o cudze drzewa - czuć że troska o bliźniego przez komunistę przemawia.
Normalnie posadź drzewa a nie zrzędzisz że ktoś chce coś na swojej działce zrobić. Ile drzew posadziłeś? Dlaczego niby mam kogoś pytać czy mogę wyciąć drzewa na swojej działce? To w końcu jest własność prywatna? Czy ktoś musi właścicielowi mówić co ma a czego nie ma robić ze swoją własnością? Własność to czy nie?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~wujek_dobra_rada odpowiada ~Dżejms

przestań PISniety pieprzyć głupoty od tego jest Mateusz Morawiecki w opowiadaniu głupot nie ma sobie równych

! Odpowiedz
1 9 ~PoPolsce

A jak w Opocznie wycięto drzewa - kilka drzew, bodajże przy ulicy Partyzantów to będzie mniejszy smog wiosną, latem i jesienią czy większy?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil