REKLAMA

GPW podpisała 17 listów intencyjnych w sprawie utworzenia PCOL

2021-04-15 17:34
publikacja
2021-04-15 17:34
fot. Robert Gardziński / FORUM

GPW podpisała listy intencyjne z 17 podmiotami w sprawie utworzenia Polskiego Cyfrowego Operatora Logistycznego (PCOL) - poinformowała giełda w komunikacie.

GPW podpisała listy intencyjne z Pekao, Eneą, Exalo Drilling, Gas Trading,Grupą Azoty, Grupą Lotos, JSW, KGHM, PKO BP, PKP, Pocztą Polską, Polską Grupą Lotniczą, Polską Grupą Zbrojeniową, PHH, PZU, Totalizatorem Sportowym oraz sTrans.eu Group.

Pod koniec marca GPW zapowiadała w 2021 roku przeznaczenie na realizację projektu strategicznego dotyczącego utworzenia PCOL kwoty 18,7 mln zł.

Projekt PCOL powstał z myślą o ochronie oraz zapewnieniu bezpieczeństwa polskiego łańcucha logistyki i transportu przed presją kapitału zagranicznego na obniżanie kosztów działalności polskich firm i obniżanie potencjalnych dochodów skarbu państwa.

Celem projektu jest optymalizacja kosztowa po stronie spółek Skarbu Państwa w obszarach związanych z obsługą transportu i logistyki, przy jednoczesnym zachowaniu marży przez podmioty realizujące przewozy polskich przewoźników. Dodatkowo nowe usługi pozwolić mają na uszczelnienie systemu VAT poprzez ułatwienie kontroli transportu. Nowa inicjatywa pozwoli również na wdrożenia monitoringu przewozu odpadów w Polsce. (PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki