Elektryczne autobusy Solarisa pojadą do Bilbao

Do końca roku spółka Solaris Bus & Coach dostarczy do hiszpańskiego Bilbao dwa autobusy elektryczne Solaris Urbino 12 electric wraz z dwoma stacjonarnymi ładowarkami. Wielkopolski producent poinformował o podpisaniu umowy z tamtejszym przewoźnikiem ALSA Group.

(Solaris)

Pojazdy będą kursować w największym mieście kraju Basków w ramach transportu publicznego.

Zamówione przez ALSA Group pojazdy napędzane będą osią z dwoma zintegrowanymi silnikami trakcyjnymi o mocy 125 kW każdy. Oba elektryczne Solarisy będą wyposażone w zestaw baterii trakcyjnych typu Solaris High Energy o łącznej pojemności 240 kWh. Do uzupełniania energii w bateriach wykorzystywane będzie złącze typu plug-in.

Każdy pojazd zabierze jednorazowo na pokład co najmniej 75 pasażerów, z czego 26 na miejscach siedzących. 10 miejsc dostępnych będzie z poziomu niskiej podłogi. Autobusy będą wyposażone w całopojazdową klimatyzację, system informacji pasażerskiej z zapowiedzią głosową i monitoring wizyjny oraz zamontowane na poręczach gniazda USB umożliwiające pasażerom naładowanie urządzeń mobilnych.

"Ponadto, co rzadko spotykane, autobusy zostaną wyposażone w dwie rampy ułatwiające wjazd na pokład pojazdu osobom podróżującym na wózkach inwalidzkich lub z wózkami dziecięcymi: jedną o napędzie elektrycznym i jedną manualną" – podał producent.

Firma Solaris Bus & Coach S.A. rozpoczęła dostawy do Hiszpanii w 2010 roku. Od tamtej pory do tego kraju trafiło blisko 200 pojazdów z podpoznańskiej fabryki. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ pad/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil