REKLAMA

GetBack zmienia nazwę. Będzie działał jako Capitea

2021-06-30 14:08
publikacja
2021-06-30 14:08
GetBack zmienia nazwę. Będzie działał jako Capitea
GetBack zmienia nazwę. Będzie działał jako Capitea
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Na środowym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy GetBacku zapadła decyzja o zmianie nazwy spółki. Bohater głośnej afery niedługo będzie funkcjonował pod nazwą Capitea.

Wciąż brak raportu bieżącego podsumowującego środowe walne GetBacku, jednak z doniesień medialnych wynika, że głosami głównego akcjonariusza przepchnięto zmianę, o której informowaliśmy na łamach bankier.pl na początku czerwca. Spółka będzie funkcjonowała pod nową nazwą.

- Uczestniczyło w nim 13 akcjonariuszy dysponujących 64,4 proc. ogółu akcji. Pakiet Abrisu to 60,1 proc., co determinowało wyniki wszystkich głosowań. Większość obecnych akcjonariuszy mniejszościowych głosowała m.in. przeciw zmianie nazwy spółki. Przyjęto jednak, że nowa nazwa to Capitea - informuje "Puls Biznesu".

Do pełnej zmiany nazwy potrzeba jeszcze wykonania kilku formalności, zgoda walnego zgromadzenia na ten krok była jednak kluczowa. Radosław Barczyński, prezes wciąż jeszcze GetBacku, argumentował, że za zmianą nazwy przemawia fakt, że obecnie spółka jest zupełnie innym podmiotem niż ten, który doprowadził do postępowania układowego.

Zmiana nazwy nie oznacza jednak przywrócenia spółki do notowań giełdowych. Tutaj przeszkodą wciąż są zaległe publikacje raportów. W styczniu opisywaliśmy plan GetBacku na pokrycie luki w obowiązkach informacyjnych i sugerowalismy, że najprawdopodobniej do przywrócenia notowań nie dojdzie w tym roku. W pewnym sensie potwierdził to na walnym także cytowany przez "PB" Radosław Barczyński.

- Zakładamy, że do końca roku raporty i sprawozdania funduszy zostaną przywrócone, co nam umożliwi w roku przyszłym przywrócenie raportowania kwartalnego – zaznaczył Barczyński.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
pjb
Czy kiedykolwiek i jakkolwiek za okradzenie obligatariuszy odpowie główny udziałowiec? Przecież Abris ustalał skład rady nadzorczej, a ta strategię i zarząd, czy mając pełną kontrolę nad spółką nie ponosi się odpowiedzialności przed inwestorami? Co z akcjonariuszami co kupili akcje, czy byli rzetelnie poinformowani Czy kiedykolwiek i jakkolwiek za okradzenie obligatariuszy odpowie główny udziałowiec? Przecież Abris ustalał skład rady nadzorczej, a ta strategię i zarząd, czy mając pełną kontrolę nad spółką nie ponosi się odpowiedzialności przed inwestorami? Co z akcjonariuszami co kupili akcje, czy byli rzetelnie poinformowani o ich prawdziwej wartości?
darius19
a prezes juz siedzi czy sie miga?
my_kroolik
Bardziej DeCapitea. Obligatariuszy.
mrbeast
Aferę to stworzył PiS i PiS zniszczył tę instytucje finansową.

Powiązane: Afera GetBack

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki