REKLAMA

Buffett wzbogacił się na wygranej Trumpa

2016-11-14 13:54
publikacja
2016-11-14 13:54

Wartość aktywów Warrena Buffetta wzrosła o 6,2 mld dolarów po tym, jak akcje Wells Fargo zyskały 13 proc. w ciągu dwóch dni po wyborach prezydenckich w USA. Choć „wyrocznia z Omaha” był jednym z najgorętszych popleczników Hillary Clinton, to podziękowania za ten stan rzeczy powinien złożyć Donaldowi Trumpowi.

fot. / / FORUM

W ciągu dwóch dni od zwycięstwa Trumpa w wyborach prezydenckich akcje Wells Fargo wzrosły o 13 proc. To reakcja na prognozy analityków, którzy spekulowali, że administracja Trumpa rozluźni regulacje dotyczące sektora bankowego. Zarządzany przez Buffetta holding Berkshire Hathaway posiada 10 proc. udziałów w Wells Fargo.

Po wzbogaceniu się o 6,2 mld dolarów Buffett wyprzedził założyciela Zary Amancio Ortegę oraz założyciela Amazona Jeffa Bezosa w rankingu miliarderów Bloomberga i jest teraz drugim najbogatszym człowiekiem świata. W tym samym czasie po elekcji Ortega stracił 2,7 mld dolarów, a Bezos – 1,3 mld. Według wyliczeń serwisu, w tygodniu wyborów prezydenckich w USA najbogatsi ludzie świata stracili 6 mld dolarów.

Najbardziej poszkodowanym po wygranej Trumpa miliarderem był Carlos Slim – najbogatszy Meksykanin przez osłabione peso stracił w dwa dni po wyborach w USA 5,8 mld dolarów.

Podczas kampanii prezydenckiej to Hillary Clinton mogła pochwalić się większym poparciem – również finansowym – ze strony najbogatszych ludzi świata. Kampanię kandydatki Demokratów dofinansowało 17 sklasyfikowanych w rankingu Bloomberga miliarderów. Sam Buffett przeznaczył na nią 9,5 mln dolarów i namawiał wyborców w swoim rodzinnym mieście w Nebrasce do oddania głosu na byłą sekretarz stanu.

Źródło:
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (28)

dodaj komentarz
~Mario80
Na jakiej podstawie autor artykułu twierdzi ze ktoś stracił a ktos zyskal. Ze kurs sie zmienil to nie oznacza straty czy zysku, dopoki właściciel nie sprzeda akcji, a do twgo raczejj nie doszlo.
~niepelnosprawny_org
"Podczas kampanii prezydenckiej to Hillary Clinton mogła pochwalić się większym poparciem – również finansowym" -
na pewno, ale po pierwsze nie swoimi (Trumo miał swoje), po drugie znacznie wieksze pieniadze jej nie pomogły, przeciwnie - zaszkodziły (pojawiło sie wiele sztucznych elemntów, moze przekupstw)...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~tokoniec
ja straciłem na giełdzie wszystko tj 12,5 tysiąca , jestem skończonym idiotą.
Błagam wszystkich, gońcie tych nacviągaczy co dzownią i krzyczą przez słuchawkę że bedzie rajd świętego mikołaja i żeby zainwetować w VISA. Popłynałem jak ścieki. Pewnie moje 12,5 tysiąca poszły w ręce bafeta. Kilkanaście tysięcy
ja straciłem na giełdzie wszystko tj 12,5 tysiąca , jestem skończonym idiotą.
Błagam wszystkich, gońcie tych nacviągaczy co dzownią i krzyczą przez słuchawkę że bedzie rajd świętego mikołaja i żeby zainwetować w VISA. Popłynałem jak ścieki. Pewnie moje 12,5 tysiąca poszły w ręce bafeta. Kilkanaście tysięcy naiwniaków musi stracić żeby jeden złodziej się obłowił. Błagam nie prubujcie giełdy jak nie macie o tym pojęcia, to zajęcie dla cwaniaków którzy mają informację. Ekonomia i gospodarka z grą na giełdzie nia ma nic wspólnego. Błagam nie bądzcie tak głupi jak ja. Oszukali mnie ludzie z globtrex.
~współczuję
Do mnie też dzwonili tydzień może dwa temu, ale powiedziałem że nie jestem zainteresowany. Nie ma co ryzykować inwestowania przez telefon
~Andy
Do mnie też kilkakrotnie dzwonili, zastanawiałem się skąd mają mój nr. Mówili, że to ostatnie oferty zainwestowania u nich w Visa. Wolę nie korzystać z pośredników - oni zawsze zarabiają.
~lol3
brzmi jak klasyczni naciągacze z filmu "Wilk z Wallstreet" (i 10 innych w tej tematyce). I dalej się ludzie nabierają. Niesamowite!
~Green
Kolego, to nie koniec, kasa przychodzi i odchodzi, najwazniejsze to wyciagni wnioski z tego co zrobiles zle, zrob sobie plan i malymi lyzeczkami zarobisz. Da sie naprawde zarabiac na gieldzie. :). Ps. Nie mowie tu o walutach tylko rynku akcyjnym.
Kazdy stracil w swoim zyciu nie raz.
~Tomek
Hahha, VISA. Jak Leonardo? Chcieli ci sprzedac? Tylko to di Caprio a nie Dama z Łasiczką....
Naciagany tekst... niestety z filmu....
~Bloger
Giełda jest dobrym miejscem alokacji własnych oszczędności pod warunkiem, że wiemy, jak to się robi. Blog: http://www.polskaoszczedza.edu.pl pokazuje na co zwracać uwagę i jak to robić, aby samemu decydować jak inwestować własne pieniądze.

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki