REKLAMA
TYLKO U NAS

Bogdan Zdrojewski: komisja śledcza powinna powstać

2007-08-21 08:54
publikacja
2007-08-21 08:54
Przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej powiedział, że Janusz Kaczmarek powinien zostać zwolniony z tajemnicy służbowej i powiedzieć przed komisją śledczą do spraw służb specjalnych wszystko, co wie. Bogdan Zdrojewski wyjaśnił w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że pomogłoby to w rzetelnym wyjaśnieniu wątpliwości dotyczących pracy tak zwanych resortów siłowych.

Przewodniczący klubu PO dodał, że jego ugrupowanie jest za jak najszybszym powstaniem komisji śledczej badającej aferę w ministerstwie rolnictwa. Zaznaczył jednak, że gdyby do samorozwiązania sejmu doszło już 5 września, komisja działałaby pod presją kampanii wybroczej, co nie byłoby korzystne dla oceny faktów.

Gość "Sygnałów Dnia" powiedział również, że jego partia jest zdeterminowana, aby doprowadzić do zakazu zasiadania w Sejmie osób z wyrokami sądowymi. Zastrzegł jednak, że przede wszystkim należy zadbać o to, by projekt regulującej to ustawy był zgodny z konstytucją. Zdrojewski obawia się, że efekty zbyt pospiesznych prac nad zmianami w konstytucji mogą zostać podważone przez Trybunał Konstytucyjny, a ewentualny werdykt Trybunału mógłby dotyczyć też ordynacji wyborczej, co byłoby bardzo niekorzystne.

Bogdan Zdrojewski zwrócił również uwagę na to, że trzeba było rozpadu koalicji, by Samoobrona i LPR zainteresowały się projektem, złożonym przez Platformę już 8 miesięcy temu.
Źródło:IAR
Tematy
Najtańsze konta firmowe z premią za korzystanie
Najtańsze konta firmowe z premią za korzystanie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sejm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki