Andrzej Duda nie chce ustawy ws. 30-krotności składek ZUS. "Jego emerytura wzrosłaby o 7 tys. zł"

2019-11-16 08:21
publikacja
2019-11-16 08:21

Mamy nadzieję, że ustawa dotycząca zniesienia 30-krotności składek ZUS nie trafi na biurko prezydenta - powiedział rzecznik głowy państwa Błażej Spychalski w weekendowym "Super Expressie".

/ fot. Lidlia Nizioł / FORUM

Jak wskazuje "SE", w efekcie ustawy znoszącej limit 30-krotności składek ZUS wzrosną m.in. emerytury dobrze zarabiających polityków i prezesów spółek Skarbu Państwa. "Dla przykładu emerytura prezydenta Andrzeja Dudy może wzrosnąć o 7 tys. zł, a prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Włodzimierz Hereźniak może dodatkowo zyskać 18 tys. zł" - szacuje dziennik.

Z informacji gazety wynika, że krytyczny wobec ustawy PiS jest Pałac Prezydencki.

"Nie komentujemy ustaw, które jeszcze nie są uchwalone przez parlament. Mamy nadzieję, że ta ustawa nie trafi na biurko prezydenta" - powiedział Spychalski.

Rzecznik rządu Piotr Müller zaznacza, że PiS nie wycofuje się z planów przyjęcia tej ustawy.

"Jak będzie gotowy cały projekt, to będziemy rozmawiać z prezydentem w całej sprawie. Liczymy, że cały parlament poprze naszą ustawę, bo ona niweluje pewne przywileje, które do tej pory funkcjonowały" - powiedział Müller.(PAP)

ozk/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (22)

dodaj komentarz
karbinadel
To jest ustawka, żeby ludowi pokazać, jaki to pan prezydent jest niezależny :)
jes odpowiada karbinadel
Też tak myślę, że to zagrywka przed wyborami. Nie podpisze, będzie darł ryja że broni pracujących byle wygrać wybory. Na następny rok kasy jeszcze starczy z grabieży OFE. Za rok już się nie da i wtedy podpisze, jak mu jego pan, Nieinternowany nakaże.
sztos1
prosta sprawa . WPROWADZENIE MAKSYMALNEJ emerytury [ DLA WSZYSTKICH a nie tylko dla parobasów ] na poziomie ca 8000 rozwiązuje ostatecznie sprawę . Dla przeciwników tego rozwiązania przypomnienie . OD 1999 składka zdrowotna była podzielna . ale po kilku latach [ za [ SLD ] stała się niepodzielna i czy np. prowadzę prosta sprawa . WPROWADZENIE MAKSYMALNEJ emerytury [ DLA WSZYSTKICH a nie tylko dla parobasów ] na poziomie ca 8000 rozwiązuje ostatecznie sprawę . Dla przeciwników tego rozwiązania przypomnienie . OD 1999 składka zdrowotna była podzielna . ale po kilku latach [ za [ SLD ] stała się niepodzielna i czy np. prowadzę dz. gosp. 1 dzień w miesiącu 15 dni lub cały miech mam obowiązek płacić ją w pełnym wymiarze [ dzisiaj 342 pln ] czy mi to się podoba czy nie . Jakoś protestów nie słyszę . Dla mikro firemek często stanowi koszt bo aby ja odliczyć należy zarobić ca 20000 pln .
talmud
to co chce czy nie chce "andrzej" to zupełnie nie ma znaczenia - zrobi tak jak mu każa od tego jest w polin ......a reszta to cyrk dla nietroli & "patriotow"......
jes
napisał ruski troll i wziął kopiejki
talmud odpowiada jes
jes .....najglosniej o ruskich trollach krzyczą wlasnie trolle ktore probuja "zmyc" wlasna umoczana w systemie...hanbe.....zacznij od siebie & twojej rodziny zrob rachunek sumienia....
„Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem”
pan_stanislaw_bezdomny
Andrzej, bo cię nie namaszczą.
silvio_gesell
Problem nie jest w krotnościach. Problem jest w tym, że ludzie nie rozumieją jak działa ZUS. Składki nie są odkładane w ZUS, tylko idą na emerytury obecnych emerytów. Jeśli ktoś więcej zarabia i płaci wyższą składkę daje mu to tylko większy udział w strumieniu składek które będzie płacić kolejne pokolenie.Problem nie jest w krotnościach. Problem jest w tym, że ludzie nie rozumieją jak działa ZUS. Składki nie są odkładane w ZUS, tylko idą na emerytury obecnych emerytów. Jeśli ktoś więcej zarabia i płaci wyższą składkę daje mu to tylko większy udział w strumieniu składek które będzie płacić kolejne pokolenie. A właściwie to nie strumieniu, tylko strumyczku, bo kolejne pokolenie będzie 2x mniej liczne niż obecnie pracujące.

Sprawiedliwy podział uzależniałby wysokość emerytury od ilości wychowanych dzieci, bo to one będą zwracać rodzicom poniesione koszty swojego wychowania. Co rozwiązałoby najprawdopodobniej problem niskiej dzietności, i nie byłoby już żadnego uzasadnienia dla 500+.
greatmongo
Co to za pomysl? Ktos dostanie Nobla i ma jedno dziecko i ma nizsza emeryture od patoli, ktora 3 dzieci ma w wiezieniu?

A co do tego jak dziala ZUS to gwarantuje, ze kazdy na forum bankiera rozumie jak on dziala

Powiązane: Zniesienie limitu 30-krotności składek na ZUS

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki