REKLAMA

Akcje BioMaximy wprowadzone do obrotu na Boerse Frankfurt

2021-05-19 14:08
publikacja
2021-05-19 14:08
Akcje BioMaximy wprowadzone do obrotu na Boerse Frankfurt
Akcje BioMaximy wprowadzone do obrotu na Boerse Frankfurt
fot. Wolfram Steinberg / / FORUM

Akcje BioMaximy, polskiej firmy działającej na rynku diagnostyki laboratoryjnej, zostały wprowadzone do obrotu na platformie „Boerse Frankfurt” prowadzonej przez Frankfurcką Giełdę Papierów Wartościowych – poinformowała spółka w środę w komunikacie prasowym.

Prezes zarządu BioMaximy Łukasz Urban podkreślił, że akcje spółki zostały wprowadzone wraz z akcjami kilku innych podmiotów, wybranych przez niemieckich brokerów.

„Z uwagi na to, że Frankfurt Boerse nie jest rynkiem regulowanym i rynkiem oficjalnych notowań giełdowych, lecz zorganizowaną platformą obrotu, podobnie jak rynek NewConnect, nie powstał dla nas obowiązek ogłoszenia raportu zawierającego informację bieżącą. Spółka nie miała wiedzy o rozważaniu możliwości notowania jej akcji na rynku niemieckim. Nie ponosimy jako Emitent żadnych kosztów związanych z faktem notowania akcji BioMaxima SA we Frankfurcie” – tłumaczy cytowany w komunikacie Urban.

Akcje spółki BioMaxima SA zostały wprowadzone do obrotu 12 maja na platformie „Boerse Frankfurt” (skrót XFRA) prowadzonej przez Frankfurcką Giełdę Papierów Wartościowych (Frankfurter Wertpapier Boerse). "Platforma jest administrowana i prowadzona przez Deutsche Boerse AG” – głosi komunikat.

Jak poinformowano, dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu akcji spółki BioMaxima SA odbyło się bez udziału emitenta. „Akcje zostały dopuszczone i wprowadzone do obrotu na wniosek MWB Fairtrade Wertpapierenhandelsbank AG z siedzibą w Graefelfing (Bawaria), w Niemczech, będącego animatorem rynku dla akcji emitenta. Przedmiotem dopuszczenia są wszystkie, to jest 3.730.000 akcji” – podano w komunikacie.

Spółka poinformowała też, że w pierwszym kwartale 2021 r. skonsolidowany wskaźnik EBITDA Grupy BioMaxima osiągnął wartość 8 mln 403 tys. zł, przy całkowitym skonsolidowanym EBITDA za rok 2020 w wysokości 11 mln 347 tys. zł. „Oznacza to, że EBITDA za ostatnie 12 miesięcy osiągnął poziomu 18 mln 852 tys. zł, a stosunek „Debt/EBITDA(LTM)” wynosi 0,4. Wskaźnik pokrycia kapitałami własnymi sumy bilansowej Grupy wyniósł na koniec pierwszego kwartału 55 proc.” – podano.

BioMaxima S.A. jest polską firmą działającą na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Specjalizuje się m.in. w produkcji testów mikrobiologicznych, systemów do oznaczania lekowrażliwości, a także szerokiej gamy odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro. Spółka posiada w swojej ofercie systemy diagnostyczne SARS-CoV-2, m.in. molekularny test do wykrywania SARS-CoV-2 oparty na metodzie Real Time PCR, a także szybkie testy immunochromatograficzne do wykrywania antygenu wirusa oraz przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2.

BioMaxima jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych, zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys. laboratoriów w Polsce oraz prowadzi działalność eksportową na ponad 60 rynkach.

Od 2010 r. BioMaxima jest notowana na rynku NewConnect. W grudnia ub. roku rozpoczął się proces przeniesienia notowań akcji spółki z rynku NewConnect na rynek regulowany.(PAP)

autorka: Renata Chrzanowska

ren/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki