Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,81 zł , zmiana od tamtej pory: -11,36%

Fundamentalny portfel emerytalny - sprzedałem Wistil

Zgłoś do moderatora
Po 44,89 sprzedałem resztę Wistilu, na tej pozycji wyszedłem w okolicach 0 lub niewielkim minusie (dokupowałem i sprzedawałem 2 razy). Powodem wyjścia jest potrzeba zbierania pieniędzy na mocno przecenione ostatnio fajne spółki na których liczę że więcej mogę zarobić niż na Wistilu, który prawdopodobnie na obecnych poziomach będzie jeszcze ze 2 miesiące (do wyników) więc powinienem zdążyć wrócić. Wistil w mojej ocenie ma szanse pokazać dobre wyniki gdyż 50% eksportuje co przy obecnych kursach PLN daje mu dodatkowe zyski oraz dlatego że sprzedaje dobra bardziej luksusowe tzw. drugiej potrzeby których dzięki spadającemu bezrobociu czy programowi 500+ może więcej sprzedawać.

Uwaga - otworzyłem sobie IKE gdyż chcę trochę przecenionych akcji dokupić na długi termin, będą to głównie akcje rozwijających się firm, płacących dywidendy. Na razie nie będę prowadził portfela IKE ale o zakupach może będę informował, jeszcze nie zdecydowałem.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS -2,71% 0,72 2022-01-24 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.