Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,04 zł , zmiana od tamtej pory: -47,12%

Fundamentalny portfel emerytalny IKE - kupiłem Bowim

Bowim - kupno 950 akcji po 4,45, za 30% obecnego portfela, inwestycja do 6 m-cy, oczekiwany wzrost 10-50%. Spółka jest producentem wszelkiego rodzaju produktów stalowych. Kolejny kwartał Bowim pokazał bardzo dobre wyniki i opierając się na c/z zrobił się tani bo c/z 4,80. W pokazanych wynikach jest jednorazowy zysk z tytułu aktualizacji nieruchomości na 5 mln brutto co sprawia iż wyniki wyglądają lepiej niż są. Jednak jest wiele czynników że postanowiłem kupić akcje jak: wysoka amortyzacja, bardzo ładne przepływy, dobry okres dla branży dzięki wprowadzonym przez Unię cłom antydumpingowe na stal z Chin i Rosji, niższe koszty energii do produkcji, zmiany w Vat i ukrócenie firm wyłudzających (szacunki że 15-20% jest obecnie mniej firm), nowe rozdanie środków z unii na inwestycje, wyższe ceny stali o kilka % r/r. Liczę że wyniki 3 i 4 kw będą także lepsze i w połączeniu z obecnymi świetnymi wynikami za 1 i 2 kw dynamiki r/r będą mocne.

Uwaga - akcje IRL przeniosłem (sprzedałem) na zwykły rachunek maklerski aby zwolnić gotówkę na zakup Bowim, oczekuję większego potencjału wzrostu Bowim niż IRL. Obiecuję że jeżeli sprzedam akcje IRL to napiszę na forum.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS 1,85% 0,55 2020-08-10 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.