Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,00 zł , zmiana od tamtej pory: -26,00%

Fundamentalny portfel emerytalny IKE - podsumowanie sierpnia

Zgłoś do moderatora
Sierpień był dla mojego portfela dobry gdyż wartość nieznacznie wzrosła, a od otwarcia rachunku IKE 17.06.2016r. i wpłaty 12.000zł stan rachunku wzrósł o 11% i obecnie wynosi 13.536 zł. Tak jak się spodziewałem mało jest obecnie robionych transakcji ze względu na niskie saldo gotówki a większe przetasowania w portfelu zaczną się w styczniu do dopłacę środki na IKE.

Sukces miesiąca - zakup Onico i dynamiczny wzrost kursu w krótkim okresie, liczę że będzie to w tym roku koń pociągowy mojego portfela i dynamiczne wzrosty powinny być w okolicach wyników

Porażka miesiąca - brak

Przyszłość - na połowę września (jak znowu nie zmienią) przesunął się termin rozstrzygnięcia 24 mln dotacji i do tego czasu kurs Danksa może się lekko osuwać bo sprzedają zniecierpliwieni.

W publikowanych w tym miesiącu wynikach jest kilka które okazały się lepsze r/r i trzeba przyznać że reakcja rynku była mocna czyli wzrosty, wyniki spółek z mojego portfela zwykłego maklerskiego są dobre i zgodne z oczekiwaniami, bardzo ładnie Efekt i Delko, spekulacyjny Bowim zgodnie z prognozą, zawiódł Interaolt gdyż przyjąłem że w 2016 zyski będą o 25% niższe niż w 2015r. a są o 32%, tutaj na szczęście ratuje wysoka amortyzacja zakupionych wiatraków i na poziomie generowanie gotówki jest ok.
Kupiłem też 1000 akcji iAlbatros po 12,61 z myślą o trwającym skupie po 28,90, zakładam że skupią 15% i każda sprzedaż pozostałych akcji powyżej 10 zł da mi zysk - jest możliwe że sprzedam te akcje na rynku ale jak ktoś zapłaci mi w okolicach 13,20.

link 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS 0,27% 0,74 2022-01-24 09:46:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.