Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,82 zł , zmiana od tamtej pory: -10,00%

Fundamentalny portfel emerytalny - podsumowanie czerwca

Zgłoś do moderatora
Czerwiec dla mojego portfela IKZE był słaby i pierwszy raz w tym roku odnotowałem spadek 3,00 % i obecnie wynosi 64.200 zł , od początku roku wzrósł o 36% a od 25.03.2014r. (od czasu założenia rachunku IKZE) wzrost to 597%. Analizując czerwiec nie mam większych zastrzeżeń do swoich ruchów/zagrań a spadek wyceny przypisuję Brexitowi przez który wyceny większości spółek na całym rynku spadły. Ciekawostką będą obligacje które spekulacyjnie kupiłem Property Lease, myślałem że będzie 100% straty a może nawet i 100% zarobie tylko wykup wg propozycji układowych będzie co miesiąc przez 20 lat - czy ja tyle dożyję :-) . Jak pisałem w zeszłym miesiącu na stan portfela mocno wpływa Danks którego mam aż 40% portfela, jednak w mojej ocenie informacje/plany podane przez Prezesa Truchla jeżeli się sprawdzą to może być bardzo mocny ruch wzrostowy i na to liczę. https://www.bankier.pl/forum/temat_danks-walne-i-plany-na-przyszlosc,21036091.html

Sukces miesiąca –mocne zachowanie portfela pomimo spadkowego rynku

Porażka miesiąca – eonet– wejście spekulacyjno-fundamentalne, firma bardzo tania c/z 3,60, z ładnym bilansem (dużo gotówki) i zdrowa struktura, przepływami operacyjnymi i spadła 15%, w przypadku tej firmy spodziewam się słabszych wyników r/r w 2 kw (dlatego spekulacja) , jednak liczę że przed wynikami kurs się podniesie przynajmniej do poziomów mojego zakupu.

Efekt - kupiłem dzisiaj 100 akcji po 21,85, inwestycja długoterminowa, nawet 20 lat, oczekiwany zysk roczny 10-20%, ponad 50% przychodów pochodzi z dwóch hoteli 4 gwiazdkowych z Krakowie, spodziewam się 15% wzrostów przychodów w najbliższych latach dzięki wzrostowi cen i liczby klientów, firma ma dosyć ruchome zyski/straty ze względu na 3,55 mln kredytu w CHF i w zależności od wzrostów lub spadku kursu robią pozabilansowe księgowania (wzrost lub spadek kosztów finansowych), generalnie co kwartał spada ładnie zadłużenie oraz zyski są zaniżane przez dużą amortyzację czyli koszt księgowy wybudowania hoteli. O inwestycji pisałem wcześniej https://www.bankier.pl/forum/temat_fundamentalny-portfel-emerytalny-kupilem-efekt,20762957.html https://www.bankier.pl/forum/temat_fundamentalny-portfel-emerytalny-efekt,20890571.html

link

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS -0,27% 0,74 2022-01-20 10:17:10
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.