Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,77 zł , zmiana od tamtej pory: 1,30%

Fundamentalny portfel emerytalny IKE - zamykam i zapraszam na blog

Wrzesień był dla mojego portfela bardzo dobry gdyż wartość jego wzrosła aż o 12,78% i obecnie wynosi 14.324 zł a od otwarcia rachunku IKE 17.06.2016r. i wpłaty 12.000 zł stan rachunku wzrósł o 19,36% . Poprzez niespodziewaną emisję akcje w Danks musiałem dokonać zmian na szybko w portfelu, sprzedałem wszystkie akcje Danks a zakupiłem (część przeniosłem ze zwykłego r-ku maklerskiego) akcje Aviaam Leasing.

Sukces miesiąca – zwycięzca może być tylko jeden, Onico, w dwa miesiące od mojego zakupu wzrósł o 75% i nie ukrywam iż liczę na więcej ale wszystko będzie zależało od wyników, jak mnie zawiodą to sprzedaję akcji, jak zaskoczą pozytywnie lub będą zgodne z oczekiwaniami to trzymam.

Porażka miesiąca – mocny spadek Danksa, jest to kolejny raz gdy niespodziewany ruch zarządu wprowadza dużą zmienność kursu, jest to kolejny mój zawód na tej spółce ale w ostatnich latach dobrze na niej zarobiłem i mam do niej sentyment to nie wykluczam iż w przyszłości kupię jego akcje.

Przyszłość – listopad to sezon wyników i powinno się dużo dziać w portfelu, szczególnie mocno oczekuję na wyniki Aviaam Leasing gdyż historycznie dla mnie jest duża rozpiętość oczekiwanych owyników: od 20 mln zysku kwartalnego do 70 mln (czyli 350% rozpiętości).

Z dniem dzisiejszym zamykam na forum bankiera i stockwatch.pl mój portfel fundamentalny IKE i jest to mój ostatni wpis na tych forach. Powodów jest kilka ale główny to oskarżanie mnie że jestem nieuczciwy (daję analizę firmy i w tym samym czasie sprzedaję jej akcje), jest to wierutna bzdura, otworzyłem się przed wszystkimi jak mogłem, pokazywałem na koniec stan konta z aktualnymi akcjami w portfelu (tego chyba żadna osoba prywatna nie robiła na żadnym forum czy blogu). Drugim powodem jest niespodziewana emisja akcji Danks, spotkała mnie krytyka za spadki, przepraszam wszystkich że nie przewidziałem iż firma mająca 8 mln gotówki która nie otrzymuje dofinansowania z UE a miała zainwestować wkład własny 6 mln, zamiast wypłacić część uwolnionej gotówki akcjonariuszom to wyciąga łapy do nich po więcej, jesto to dla mnie niezrozumiałem.

Łącznie na rachunkach najpierw IKZE a po likwidacji jego na rachunku IKE zarobiłem w tym roku ponad 60%, jest to więcej niż zakładane moje 20%. Wynik bardzo mnie cieszy gdyż WIG 20 w tym czasie spadł o 2% a rynek jest bardzo trudny, chyba najtrudniejszy od kilkunastu lat, niesprzyjająca polityka dla giełdy, okrojenie OFE i coraz mniej gotówki na rynku a bez niej trudno o wzrosty.

Co dalej ?

Oczywiście nie znikam z sieci a chcę dalej w niej istnieć i dzielić się moim doświadczeniem z innymi i pokazywać swoje transakcje wraz z analizami zakupionych akcji spółek. Założyłem swój autorski blog : http://analizyprezesa.blogspot.com/  oraz publiczny portfel online (prawie) http://www.biznesradar.pl/portfel/17409,blogprezesa na których będę robił to samo co na forum bankiera, pisał analizy kupowanych spółek (postaram się to robić bardziej profesjonalnie), wymieniał się poglądami z uczestnikami bloga, prowadził publiczny portfel – tutaj jest zasadnicza zmiana bo nie będzie podziału na IKE i zwykły portfel, tylko będą one połączone, przez co analizy każdej kupionej spółki będą pełniejsze (obecnie pełniejsze byłe tylko w IKE) i będzie ich więcej. Możliwe iż nie jest jeszcze to ostateczny kształt bloga, na pewno są niedociągnięcia ale myślę że z upływem czasu będzie się zmieniał i rozwijał.
Zapraszam wszystkich chętnych do korzystania z mojego bloga http://analizyprezesa.blogspot.com/ obiecuję iż na każde wasze pytanie odpiszę (tak szybko jak to możliwe).

Osoby które straciły przeze mnie pieniądze i czują się oszukane czy zawiedzione to serdecznie przepraszam, nigdy nie było to moją intencją, pisałem zawsze o spółkach tak jak ja je widziałem (ich szanse i ryzyka), starałem się unikać spekulacji tylko szukałem bezpieczniejszych inwestycji często kosztem większych zysków.

Za dobre słowa – serdecznie dziękuję.

http://analizyprezesa.blogspot.com/

http://i.imgur.com/MgtkSRZ.png

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS 3,31% 0,78 2020-08-14 16:17:42
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.